Chłopaki pomóżcie chodzi o przerejestrowanie skutera i OC

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #700994
    Przemek
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Witajcie.

    Pomóżcie mi bo nie wiem co mam zrobić, mianowicie.

    Kupiłem skuter 1.10.2020 r ubezpieczenie OC w PZU jest do lutego 2021r a czas na przerejestrowanie skutera jest wydłużony do 180 dni od momentu zakupu więc czyli do początku kwietnia.

    Jak to zrobić czy mogę iść z ojcem do oddziału PZU i przepisać ubezpieczenie na niego z poprzedniego właściciela? ( narazie jeszcze jest aktualne)

    Bo narazie jeszcze nie chcę przerejestrowywać a pilniejsza jest sprawa z OC niż z przerejetrowaniem.

    Proszę kogoś obcykanego o pomoc/doradę.

    Będę bardzo wdzięczny.

    #700995
    Przemek
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Skuter jest na mojego ojca.

    #702182
    Przemek
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Nikt nic nie podpowie? Nikt się nie orientuje jak to jest?

    #702194
    Szumek811
    Uczestnik
    • 19
    • 1 097Postów:

    Do oddziału PZU i zgłosić zmianę właściciela pojazdu. Tyle, że jeśli nie masz prawka to zniżek nie będzie no chyba, że miałeś na siebie jakiś pojazd. Twój ojciec musi zgłosić zbycie pojazdu w PZU

    #702201
    Przemek
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Mój ojciec ma prawko od ponad 30 lat i na niego jest zarejestrowany skuter bo kupiliśmy go od poprzedniego właściciela.

    Ma też zniżki itp itd

    Skuter został kupiony 1 października 2020 r a OC jest ważne do lutego 2021 roku jeszcze na poprzedniego właściciela..

    Ze względu na Covid czas na przerejestrowanie jakiegokolwiek pojazdu wynosi 180 dni od momentu zakupu..dlatego co do przerejestrowania skutera aż tak się nie śpieszymy ale OC musi być załatwione.

    A zbycie pojazdu zgłasza się z tego co wiem nie w PZU a w Starostwie, jak o zbycie chodzi to to już zostało załatwione przez poprzedniego właściciela w Starostwie dzień po sprzedaży nam skutera,po prostu facet go wyrejestrował.

    #702215
    Szumek811
    Uczestnik
    • 19
    • 1 097Postów:

    No i musi zgłosić w ubezpieczalni zmianę właściciela pojazdu. Może równie dobrze rozwiązać umowę OC po zbyciu pojazdu i odzyskać część składki. Zainteresuj się tym

    #702376
    Przemysław
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    “po prostu facet go wyrejestrował”. Nie mógł tego zrobić, ponieważ pojazd nadal jest zarejestrowany. Zgłosił tylko zbycie pojazdu.
    ————–
    “Może równie dobrze rozwiązać umowę OC po zbyciu pojazdu i odzyskać część składki. Zainteresuj się tym” Nie może tego zrobić. Polisę OC wypowiada nabywca pojazdu. Jeśli nie zrobił tego w chwili nabycia pojazdu polisa automatycznie przechodzi na kolejnego właściciela. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
    ————–
    “ale OC musi być załatwione”. Nie musi. OC będzie trwało aż do końca okresu ubezpieczenia. Możesz jedynie zgłosić w PZU i przepisać polisę na nowego właściciela. Ale niekoniecznie. W razie szkody i tak obowiązuje umowa kupna-sprzedaży więc oficjalnie już ojciec jest odpowiedzialny za szkody tym pojazdem. Osobiście najpierw zgłosiłbym do urzędu skarbowego jeśli wartość przekracza 1000. Na to jest 14 dni. Następnie wydział komunikacji- nie wszystkie urzędy musiały wydłużyć ten czas, a przy obecnych karach osobiście wolałbym to załatwić jak najszybciej. A polisa OC na samym końcu bez pośpiechu. Tutaj nie ma żadnych kar. Przynajmniej na razie.

    #702391
    Szumek811
    Uczestnik
    • 19
    • 1 097Postów:

    Fakt, strzeliłem buraka ale Ty również. Polisę przepisać musi po zakończeniu obowiązywania polisy poprzedniego właściciela bo ta nie przedłuży się sama. ” Każdy nabywca auta może korzystać z OC poprzedniego właściciela do końca trwania umowy. … W przypadku kontynuowania polisy zbywcy do końca jej trwania, OC nie przedłuży się na rok następny. Ubezpieczyciel ma jednak prawo do rekalkulacji składki, czyli powtórnego oszacowania ryzyka. ”

    #703216
    Przemek
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    AKTUALIZACJA :

    Wiem o wszystkim z pierwszej ręki.

    I teraz tak by rozwiać wszystkie wątpliwości wasze jak i osób, które mają sytuację podobną napiszę o czym się dowiedziałem.

    Polisa OC przechodzi automatycznie na nowego właściciela na podstawie umowy kupna sprzedaży, kilka dni przed wygaśnięciem ważności polisy OC należy zgłosić się do ubezpieczyciela w naszym przypadku jest to PZU tak było dotychczas u starego właściciela i tak samo będzie u nas.

    Jak chodzi o ten termin 180 dni od momentu zakupu ze względu na COVID 19 to jest to informacja od pracownika Starostwa. W naszym przypadku to 180 dni licząc od 1.10.2020 r.

    Jak chodzi o podatek w naszym przypadku on nie obowiązuje a to z racji tego, że wartość skutera nie przekroczyła 1000 zł.

    Jeśli chodzi o wyrejestrowanie pojazdu, to prawda jak napisał użytkownik wyżej,były właściciel zgłosił zbycie pojazdu, ale pojazd nadal jest zarejestrowany.

    W pierwszej kolejności w naszym przypadku jest przerejestrowanie skutera, następnie załatwienie sprawy z polisą OC. To wszystko 🙂

    Także dziękuję wam wszystkim za udzielanie się w moim poście, i nie kłócić się chłopaki bo nie ma o co a byka strzelić może każdy 😜👍 Pozdrawiam 🏍️🛵

    #703222
    Szumek811
    Uczestnik
    • 19
    • 1 097Postów:

    Nikt się nie kłóci. Co do wyrejestrowania pojazdu to wyrejestrować go nie można, można co najwyżej zezłomować 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button