chłodzenie ciecza w hurricane?

Jest jakaś zrobienia jakiegoś chłodzenia cieczą w skuterze keeway hurricane?

Masz niesamowite zdolności do przegrzewania tego skuterka :D

I dlatego chcę coś z tym zrobić ;]

Nieopłacalny biznes. Uwierz że w innych krajach takie skuterki są używane w wyższych temperaturach na codzień niż u nas i są tam bardziej katowane i dają radę. Jeśli nie odczuwasz jakiegoś mocnego spadku mocy po kilkukilometrowej jeździe to możesz spać spokojnie. Zadbaj jedynie o dobry olej i nic się nie będzie działo. Ewentualnie możesz zamontować chwytak powietrza co poprawi przepływ powietrza wokół cylindra.

Sprzedaj go kup coś z cieczą^^

A dało by się np jakimiś rurkami termo przewodzącymi obwinąć cylinder i to by chłodziło?

he he he, żeby to było takie proste ;) rurkami żadnymi nie owiniesz, no chyba, że chcesz mieć pożar...
Pozostaje zmiana cylindra, dodanie układu chłodzenia cieczą (pompa, węże, chłodnica, termostat, zbiornik wyrównawczy). Ewentualnie wymiana silnika.

mialem na mysli rurki miedziane.
nic by to nie schlodzilo ?:d

o takim czymś też kiedyś myślałem. Jak by to dobrze zrobić ( rurki między żebrami) to pewnie by to dobrze chłodziło. Jednak taką instalację ciężko by było wykonać, koszt też znaczny.

koszt duzy by nie byl tzn zalezy jakie te rurki musze poszukac cos z takich elastycznych

rura pex by byla dobra lecz jest na mniejsze teperatury

Może coś tego typu: http://allegro.pl/chlodnica-oleju-kingway-barton-zumico-gb-motors-i2552857290.html

ciekawe czy te rurki sa plastikowe

DooOminO będąc w Turcji i innych ciepłych krajach widziałem dużo jednośladów i prawie wszystkie są chłodzone powietrzem. W naszym chłodnym klimacie nie robi to wielkiej różnicy a czasami silniki chłodzone cieczą bywają nie dogrzane.

teraz mowa o nowym sposobie chlodzenia

ehh przecie rozumiem ale nie wiem czemu się tak uparłeś na to chłodzenie. Nawet jak byś zainwestował w tą chłodnice oleju to nie wiem czy zobaczysz znaczną różnice, widziałem kiedyś typ miał taki patent w motorynce ale ona była 140cmm a nie 50

a wiesz jakie rurki uzyl w tej motorynce?;)

ps mam 70cc ;p

Kolego kupujesz wszystko używane od Aeroxa...
Cylinder, głowica, pompa wody, rurki, zbiorniczek.
Koszt wszystkich części to koło 300zł. samo założenie tego jest dziecinnie proste.

Mam nadzieje że rozwiązałem Twój problem :) bo nie dało się czytać o nowych sposobach chłodzenia :D które nic by nie dały ;)

w tej motorynce chlodzilo to cos?

cos by daly