Chlodnica oleju

witam posiadam zippa nekena 4t na allegro znalazłem takie cudo http://allegro.pl/chlodnica-oleju-ogar-900-los-cross-gb-street-pro-5-i2104365028.html
mam pytanie czy ktoś to posiada i powie mi coś o tym i czy to sie srawdza albo ma prawo sprawdzać bo nosze sie z zamiarem kupna takiej chłodnicy

Przy 50 raczej nie ma potrzeby montować chłodnicy ale wiem, że przy 125 i rozwierconych 160 montują te chłodnice. Cena naprawdę jest okazyjna bo pamiętam, jak ktoś miał takie chłodnice na allegro po prawie 400zł. Tylko trzeba znaleźć miejsce do montażu.

w 50-tce taka chłodnica nic nie da... silnik w nekenie ma poziomy cylinder i jest on wystarczająco dobrze chłodzony

Może was to zaskoczy ale w 50 ta chłodnica się też przydaje z kilku powodów. Po pierwsze właśnie poziomy cylinder - powietrze opływa go tylko z przodu chłodząc głowicę i rozrząd, a cylinder ma ograniczony dopływ powietrza. Dodatkowo poziomy cylinder ma stosunkowo niewielkie żeberka i chłodnica wspomaga niezbyt dobrą wymianę ciepła - co innego np. w Zetce 50, cylinder jest pionowy z dużo większymi żeberkami i powietrze opływa go całego. Poza tym 50 jest dość wysilona przy jeździe po górkach lub w dwie osoby i w takich przypadkach każdy dodatkowy system chłodzenia jest na wagę złota. Ja też zastanawiam się nad chłodnicą tylko innego typu.

Michalk001 ma racje. Silnik strasznie sie grzeje i odczuwalny jest znaczny spadek mocy. Już miałem tak kilka razy.

Jakaś strasznie malutka jest ta chłodnica, a przewody ma jak mój prysznic :D. Gdybyś miał cylek większy niż 50ccm to jak najbardziej, ale myśle że seria jest tak zaprojektowana że dostaje odpowiednio powietrza... Tak na serio po zamontowaniu takiego cuda z 43km masz dodatkowo :DD.

jakość pierwsza klasa
przewody nie zakute, mocowanie na opaskę, rozumiem że natrysk oleju na cylinder daje to chłodzenie :)

najpierw proponuję zamontować termometr oleju, jak przekroczy 140st pod dużym obciążeniem wtedy warto pomyśleć o chłodnicy ale takiej trochę lepszej jakości z zakutymi przewodami i termostatem
120st to norma dla powietrzaka

.