Chińskie puzzle

Jak niektórzy czytający offtop wiedzą miałem wypadek. Planowałem naprawiać plastiki niestety po zdjęciu okazało się, że po zdjęciu tragedia jaką sobą reprezentują jest o wiele większa niż mogłoby się wydawać jak jeszcze wisiały na ramie. Dwa pęknięcia na całą długość większego plastiku i kilka mniejszych na drugim. Brak większości miejsc na śruby i paru zaczepów. Tym optymistycznym widokiem uradowany zdecydowałem się jednak na kupno nowych. Pominę rozbieżność ich cen w salonach (około 60zł) a skupie się na ich jakości.

Boleśnie przekonałem się co znaczy chińska jakość. Plastiki dedykowane do mojego skutera, oryginalne od zippa. Więc zdziwiłem się jak okazało się, że na nowych plastikach pojawia się magiczne montowanie lampy które skutecznie uniemożliwiało chociażby włożenie lampy na swoje miejsce. Jak udało mi się odkryć co trzeba od lampy odkręcić kolejny problem. Plastiki niby te same ale jednak inne. w niektórych miejscach szczelina pomiędzy nimi po skręceniu to prawie 0.5cm. Żeby było śmieszniej to lampy dalej nie udało mi się założyć gdyż po włożeniu jej z jednej strony nie ma możliwości aby uczynić to z drugiej.

Oficjalnie stwierdzam, że kupiłem bardzo ciekawą chińską przestrzenną wariację na temat puzzli :) Jak uda mi się to poskładać to zaczynam składać rogale z bułki tartej.

Z plastikami problem jest taki, że np. Zipp Quantum występuje w wielu wersjach: Classic, GT5, RS, Fresco. Ponadto nawet Quantum o tym samym oznaczeniu może się różnić. Te Quantumopodobne skutery klepane są przez wiele chińskich fabryk i w szczegółach są różnice. Kilka miesięcy temu wymieniałem prawie wszystkie plastiki w Routerze Metro City i od innych Routerów byłby problem, więc w Twoim przypadku masz po prostu plastiki od innej wersji tego modelu.

Właśnie cała zabawa polega na tym, że te plastiki były dobierane specjalnie pod mojego quantuma przez wzgląd na liczbę możliwych jego wariacji :) Jedyną większą różnicą jest dodatkowe miejsce na mocowanie lampy. Reszta jest po prostu kwestią kiepskiej jakości plastików.