Chiński skuter 80cc POMOCY

Witam, wczoraj mój mechanik wymieniał cylinder i głowice z 50 na 80, skuterek to chińczyk nie znam marki, pojeździł skuterkiem przez jakieś 10 km, gdy jechał do mnie mówił że 65 miał na liczniku, dzisiaj z rana postanowiłem włączyć skuterek i pośmigać, ale nie wariować, bo na dotarciu jest i wyjechałem na droge i moja predkość wynosiła 50km/h i na raz w skuterze zaczęło coś strzelać z wydechu i nie można było dodać gazu, zatrzymałem się i próbowałem gazowac i tylko tak strzelało, gdy wróciłem do domu i włączyłem skuter, było to samo, po dodaniu gazu skuter tylko jakby strzelał co 0,5 sekundy, poźniej już nie odpalał w ogóle. Jaki może być problem, czy może się zatarł ? Odrazu mówie ze smigałem po 30-40 max, i na jakies 5-10 sekund przyspieszylem do 50 i tak się stało. Proszę o pomoc !!!

trzeba sprawdzic stan świecy, zmierzyc kompresje.
ale jak mechanik świezo po złożeniu latał 65 przez 10km a ty po 50 latałes to raczej duża szansa na to że cylinder zdechł.

Mechanik mówił, że jeździł po 40-50 ale raz przez jakiś czas 65 na prostej leciał, było wszystko w porządku po jego jeździe, a myślisz, że jeśli dzisiaj cisnąłem 50 ale dosłownie przez jakies 10 sekund, to po cylku ?

Własnie mój mechanik na swoim romecie routerze ws 50/110 i też ma na dotarciu i normalnie jeździ po 60 ciągle i nic do teraz mu się nie stało, a zmieniał cylek już dobry miesiąc temu i od początku po 6 dyszek śmiga.

to świetnie. a ty zrób co napisałem. tu sie nie zgaduje. tu sie sprawdza

Dzięki za pomoc, problemem była uszkodzona świeca