Chiński skuter 4t słabo pali po remoncie silnika

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Chiński skuter 4t słabo pali po remoncie silnika

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #199543 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe exoN
    exoN
    Użytkownik

Witam,
    W mój skuter strasznie dymił i słabo palił więc postanowiłem wymienić cylinder+tłok+pierścieni.
    Wszytko wymieniłem(nie robiłem to pierwszy raz), i pojawił się problem skuter nie zapala. Po jakimś czasie udało się zapalić .
    Wszytko było okey ale gdy go zgasiłem znów nie chciał zapalić mimo ze był ciepły. Jak już odpali to jest wszytko okey, równo chodzi, ma siłę
    , nie gaśnie i nie skacze po obrotach. Gaźnik był regulowany i czyszczony , rozrząd również wszystko okey. Świeca wymieniana, dysza pod 65ccm czyli 80. Skuter jak trzymam na rozruszniku to tak zaczyna łapać a później silnik rusza ale podtrzymywany na rozruszniku aż w końcu załapie.
    Jaki może być powód ? Kompresja jest niby okey. Wszystko co mi przyszło do głowy sprawdzałem.
    Jeszcze zapytam czy to mogą być objawy za luźnych zaworów ?

#199544 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Pojeździj spokojnie chociaż te 30km. To się teraz dociera i jak się wstępnie ułoży to powinien coraz lepiej odpalać. Ja kiedyś remontowałem motorynkę to na początku wcale nie chciała zapalić – załapała dopiero z popychu. Pojeździłem kilka kilometrów i stopniowo wszystko wróciło do normy. A zawory składałeś sam czy miałeś gotową głowicę z zaworami? Jeżeli składałeś sam to możliwe że zawory są niedotarte i puszczają kompresję.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #199548 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe exoN
    exoN
    Użytkownik

Głowica nie była wymieniana, czyściłem ją i sprawdzałem pod względem przepuszczalność i jest okey.
    Zrobiłem nim z 5km i z 20 min stał zapalony ale nie przyniosło to żadnych skutków.

#199556 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale tak naprawde to kompresje jak sprawdzałeś że twierdzisz że jest ok?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #199562 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe exoN
    exoN
    Użytkownik

mamometrem, jest około 9.
    Nie wiem na ile manometr pokazuje prawidłowy wynik bo jest to chińska podróbka.
    Ale po tym że skuter ma moc i przyspieszenie również można wywnioskować że kompresja jest dobra.
    Szczelność głowicy sprawdzałem nafto

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #199564 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to regulacja gaźnika

#199570 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe exoN
    exoN
    Użytkownik

Wkładałem gaźnik z innego skutera, też 65 i było to samo.
    Po za tym raczej by nie jeździł normalnie na źle wyregulowanym gaźniku

#199573 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeździł by. inne elementy pracują podczas rozruchu a inne w czasie jazdy

#199574 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe exoN
    exoN
    Użytkownik

Dać mu większą dyszę ? 85?
    Bo on tak łapie i nie łapie to może ma za mało dawkę paliwa

#199579 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

albo za dużą.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
Odpowiedz do: Chiński skuter 4t słabo pali po remoncie silnika
Informacje o Tobie: