Chiński skuter 4t, remont silnika.

Cześć, mam pytanie do was. Skuter bardzo słabo odpala, aku się szybko rozładowuje, nie odpala na ciepłym, trzeba nim cały czas kręcić, moim zdaniem iglica jest zepsuta, bo nie da się zmienić obrotów ( mieszanki ), chciałem, aby jeździł jeszcze do końca wakacji. Mam zamiar kupić ten gaźnik z przepustnicą 18mm i cylinder z tłokiem i pierścieniami 80cc i czy trzeba przy wymianie cylka kupić głowice?

lepiej kupić komplet niż sam cylinder. chyba że identyczny (firma, kształt, model, pojemność) to wtedy tylko uszczelki nowe.
A iglice trzeba sprawdzić a nie mieć zdanie na jej temat.

No przez ten gaźnik zaczął mi się psuć skuter, jeździłem po boisku i był cały brudny od piasku itp, wyczyściłem i zapalił, ale ( około miesiąc później ) znowu nie zapala:( Skuter osiąga v-max 60km/h jedynie to zapalenie…

Ktoś się wypowie? Skuter jest z 2007r. ma ok. 7100 przebiegu, tak jak wyżej, skuter bardzo ciężko odpala, na rozruszniku także. Dzisiaj na naładowanym aku, trochę kręciłem i odpaliłem kopem na pierwszym z gazem, iskra jest, paliwo dolatuje, nie wiem czy powinno tak być ale tam gdzie się świece wkłada leci powietrze na odpalonym skuterze,

ale skąd to powietrze? z cylindra - to źle. Chyba że to z systemu chłodzenia powietrzem - to dobrze bo po to on tam jest żeby nadmuch z wentylatora owiewał cylinder. Po to jest obudowany prowadnicami powietrza

a jak z cylindra to jakie konsekwencje? Wydaje mi się że z głowicy bardziej, bo jest tam ta rurka skierowana na dół, leci przez nią też dużo powietrza.

i jestem zainteresowany wymianą filtra powietrza, bo mój jest już posklejany klejem, stożkowy czy zwykły kupić?

najpierw się zastanowić co chcesz napisać, zebrac to do kupy a potem napisać. w jednym poście.
a ty co oddech to nowa myśl i nowy post.
Czytam ostatniego i juz zapomniałem o co pytałes w poprzednim.

Dobra, przepraszam. Chodzi o powietrze, napisałeś tam o cylku i system chlodzenia, a teraz moja odp: a jak z cylindra to jakie konsekwencje? Wydaje mi się że z głowicy bardziej, bo jest tam ta rurka skierowana na dół, leci przez nią też dużo powietrza.