Chiński skuter 4t nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #627584
    Kos157
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam
    Posiadam skuter 4t i mam problem z odpaleniem go. Mało używany, głównie stoi w garażu. Ma uszkodzoną kopkę, świecy nie mogę sprawdzić, próbowałem do gaźnika wstrzyknąć paliwo i dalej nic. Nie mam pojęcia co robić

    #627585
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    naprawić kopniak, sprawdzić świece i inne rzeczy które się zawsze sprawdza w takim wypadku

    #627608
    Kos157
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    A naprawa kopki coś zmieni ? W sumie to jest 1 z 2 opcji uruchamiania

    #627610
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    ale potrafią inaczej działać – np jak niedomaga rozrusznik to z kopniaka można zawsze łatwo..itd.
    A po drugie to po prostu sprzęt trzeba mieć sprawny a nie niesprawny.

    #627613
    Skuterowicz
    Uczestnik
    • 34
    • 422Postów:

    mi raz z rozrusznika nie chciał odpalić, o dziwo bo zawsze pali, zimny czy ciepły a z kopki załapał za pierwszym więc różnie to bywa z tymi chińczykami, czasami im coś odbije

    #627617
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to nie jest “różnie to bywa” tylko kopniak najczęściej wprowadza silnik na wyższe obroty niż rozrusznik (zwłaszcza zdychający rozrusznik) – wiec przy uciekającej kompresji na kopniaku może zdążyć podpalić a na rozruszniku już nie – i w tym samym czasie nie obciąża instalacji elektrycznej tak potwornie jak silnik rozrusznika. Wiec jest różnica.

    #627635
    Kos157
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Jaki kolor ma dobra benzyna ? Przy kopniaku wystaje mi jakiś węzyk nie wiem od czego

    #627637
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    “jakiś wężyk” jest od “czegoś”. Ludzie, ogarnijcie się…

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button