Chińczyki i ich żywotność

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Chińczyki i ich żywotność

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 15 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe CactusMan
    CactusMan
    Użytkownik

Pytanie do posiadaczy chińskich skuterów.Ile macie przejechanych kilometrów na liczniku? Czy wymieniaiście już łańcuszek rozrządu? Jeśli tak to po ilu tyś km?

Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Witam. Posiadam skuter Keeway Hurricane. Obecnie ma na liczniku nieco ponad 7 tyś km. Przez tyle kilometrów wysiadł jedynie dozownik i teraz trzeba lać olej razem z benzyną, ale nie jest to duze utrudnienie. Najwyzej +30 sekund na stacji benzynowej. Wysiadł również wskaźnik paliwa, a w ostatnim czasie reszta zegarów, ale wystarczy przyczepić kabelki pod deską i wszystko powinno banglać. Nie naprawiam z braku czasu i umiejętności :).

Pozdrawiam, Kacper.

Tezia :*

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ja mam Inkę Street 2009 z przebiegiem prawie 9000 km i nie musiałem naprawiać na razie nic. Jedynym mankamentem może być rdzewiejący zbiornik paliwa (od incydentu z wodą w benzynie) i przez wykruszające się drobinki rdzy zapychające się filtry paliwa. A jeśli coś grzebię to tylko dla własnej przyjemności.

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Mój Zipp Salmo spisuje się doskonale – ma 12880km na liczniku i poza czynnościami eksploatacyjnymi miałem tylko jedną poważniejszą usterkę. Do silnika dostał się kawałek gumy (nie wiadomo skąd) przez co zostały podparte zawory i silnik zgasł. Po rozebraniu silnika i wyjęciu intruza silnik działa dalej i poza nagarem w komorze spalania nie widać śladów zużycia elementów.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

Ja mam Rometa 727 Premium 10, przebieg 1500km, więc nie za dużo, ale jak na razie żadnych problemów z nim nie mam 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

Jak dla mnie nie jest źle mam przejechane 11tyś km, od nowości cylek 90ccm, choć nie obyło się bez usterek, przy 7tyś km padł gaźnik, przy 11 tyś sprzęgło, a właściwie zatarł się korektor momentu, tak czy siak sprzęgło do wymiany. Były jeszcze jakieś drobiazgi ale to zwykłe ekspluatacyjne sprawy, Z prawdziwych usterek to tylko gaźnik i to sprzęgło. Ale ani w jednym ani w drugim przypadku nie było sytuacji że zdechł na środku drogi, po prostu niedomagał ale jakoś jechał. Ja myslę że silnik jest OK i nie moge na niego powiedzieć ani jednego złego słowa. A co do jakości plastików to można mieć trochę do życzenia.

Zdjęcie profilowe KrzysiekP
    KrzysiekP
    Użytkownik

Inca street 50 2t na budziku 26000km w ciagu dwóch lat i cała na fabrycznych czesciach. Olej stosowany po polsyntetyk z olrenu (mixol)

KrzysiekP
    Forum Śląskiej Grupy Motorowerowej – http://www.lonelywolves.cba.pl

Moje Gadu-Gadu
    [/img]http://www.motostat.pl/user_images/23496/icon3.png[/img]
    http://www.ermail.pl/klik/Vn9UZGEN

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jak dbasz taki masz i uważam, że nie ma większego znaczenia czy to chińczyk, generalnie to różnią się tylko jakością wykonania – chińczyki mają kiepskie plastiki, ale jak zadbasz to pojeździ długo.

Zdjęcie profilowe stasiuk34
    stasiuk34
    Użytkownik

Ja posiadam Zippa Vapora 2007r. na liczniku już mam 20480 km i 300 km temu wymieniłem dopiero cylinder na 65cm3,ale to jest najlepsze w tym wszystkim,ze nie bral oleju ;O ,lecz musialem wymienic bo stawał sie już coraz slabszy ;/ a co do lancuszka rozrzadu to jeszcze na starym smigam 😀 Pozdro :]

Zdjęcie profilowe CactusMan
    CactusMan
    Użytkownik

Znajomy mechanik postraszył mnie mówiąc,że chińskie skutery jak np mój Kingway w granicach 12-17 tyś km odmawiają współpracy.Konieczny jest wtedy remont silnika i wymiana owego łańcuszka oraz innych zużytych części.Myślę ,że facet wie co mówi z racji,że od wielu lat zajmuje się naprawą skuterów.Ja mam na razie przejechane 10000 km i jak na razie mój skuter sprawuje się dobrze.Koszt remontu silnika opisany wyżej to wydatek 800-900 u tegoż mechanika.Czy rzeczywiście taka operacja jest taka pracochłonna i kosztowna?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie