Chińczyk na małej wyspie - potrzebna porada

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Chińczyk na małej wyspie - potrzebna porada

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dady dady 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #179309 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe dady
    dady
    Użytkownik

Hej, mam to sczęście, że zimuję na Teneryfie a do tego mam chiński skuter a do tego… warsztat skuterów na osiedlu! Niestety to Hiszpania, więc pan z warsztau zaprosił mnie za miesiąc.

Objawy. Skuter marki Wangye 125 stał 8 m-cy… ale może ktoś nim jeździł i coś zajeździł, w każdym razie odpala ładnie, obroty trzyma, ale przy zwiększeniu gazu zaczyna sie dusić, przez co mogę jechać tylko z górki. Obstawiałem na stare paliwo. Wymieniłem (oczywiście łykając odrobinę), nie pomogło. Filtr paliwa OK (dmuchałem), powietrza – też. Iskra na świecy jest. Podkreciłem gaźnik o 3 obroty i poprawilo się na tyle, że mogę jechac po plaskim oraz powoli pod górke, ale zachowanie to samo – więcej gazu i zaraz spadek obrotów, duszenie, czkawka.

następnie rozkręciłem gaźnik – raczej czyściutki, jedynie mała uszczelka ma lekko sparciałe wzmocnienie (tkaninkę), ale raczej nie ma to znaczenia, bo perforacji nie dostrzegłem.

Jest obserwacja – po zdjęciu górnego dekielka z gaźnika, skuter pracuje równo i się nie dusi, można jeździć, tyle że na części mocy (pod górkę 20-30 km/h). Po założeniu dekla – duszenie, czkawka przy dodaniu gazu, pod górkę ciężko się wszarpać.

Jeden zauważony defekt (chyb nie powinien ważyć?) jest przerwa w połączeniu odmy z dolotem powietrza – plastikowa rurka całkiem złamana, ale ona wpada pomiędzy filtr a gaźnik, więc chyba dużo nie wnosi?
    Co wymieniać, jakie wskazania?

#179310 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe H2SO4
    H2SO4
    Użytkownik

Można spróbować przełożyć zapinkę na iglicy o jeden ząbek w górę, aby poprawić przejście z wolnych obrotów na średnie obroty (ewentualnie o jeden ząbek w dół).

Jeżeli membrana w gaźniku jest nadal szczelna (zakładam, że siedzi tam gaźnik PD24J i silnik z rodziny GY6 152QMI), a kranik paliwa (sterowany podciśnieniem z króćca dolotu) nie ma humorów i np. nie leje tamtędy dodatkowo paliwa to tak na odległość niewiele więcej tutaj zdiagnozujemy.

Wypada sobie wyniuchać w sieci manuala serwisowego pod dany typ silnika (już mniejsza tam z marką, bo nie o plastiki teraz przecież chodzi) i przestudiować w nim odpowiedni dział. 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #179312 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Hiszpania w Afryce i Chiński skuter. Mocno międzynarodowa obsada :).
    Też stawiam na gaźnik. A tą odmę sobie zrób bo wydmucha ci uszczelniania z silnika jak podgrzeje olej i wzrośnie ciśnienie

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #179324 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

…rozkręciłem gaźnik – raczej czyściutki…

A skąd kolega ma pewność że dysze nie przytkane czy inne paprochy nie pływają sobie w gaźniku? „Raczej czyściutki” to to samo co „raczej brudnawy” czyli nie wiadomo jaki.

…Hiszpania w Afryce i Chiński skuter. Mocno międzynarodowa obsada…

A do tego kierowca Polak 🙂

Kymco Downtown 125i
    #179388 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe dady
    dady
    Użytkownik

Celna uwaga Berga. Odmę zrobiłem, regulacje nie pomogły, szczęśliwie znalazłem drugi serwis, który zrobił z dnia na dzień. Przyczyną okazało się zabrudzenie gaźnika, koszt 25€ – wiatr we włosach – bezcenny.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Chińczyk na małej wyspie - potrzebna porada
Informacje o Tobie: