chińczyk lampą aerox i problem

witam znów nie dawno do chińczyka stawiałem lampę aerox ( http://naforum.zapodaj.net/98d91c48eebf.jpg.html ) i podłączyłem to tak że na krótkich świeci jedna żarówka a na długich dwie i mój problem polega na tym że na długich światłach się żarzy a nie świeci jak na krótkich co zrobić żeby było ok dać jakiś stabilizator napięcia albo jakąś diodę zenera,prostownicza lampie są dwie żarówki bo 35 vat

pytania same sie na usta pociskają:
- znasz sie na tym cokolwiek żeby sie za to brać ?
- a fabrycznie to ty nie miałeś jednej 18W żarówki w przedniej lampie a teraz zamieniłeś ją na 2x35W?
- a czy czasem nie połączyłeś ich szeregowo?

pytania same sie na usta pociskają:
- znasz sie na tym cokolwiek żeby sie za to brać ?
- a fabrycznie to ty nie miałeś jednej 18W żarówki w przedniej lampie a teraz zamieniłeś ją na 2x35W?
- a czy czasem nie połączyłeś ich szeregowo?

1.coś tam się znam
2.fabrycznie miałem 1x35W
3.nie

bo to już wiesz co się stało.

nie do końca

czyli tylko cośtam sie znasz ale nie tak do końca.
masz słaba prądniczke i miałeś jeden 35W odbiornik. Wydajność prądniczki jest obliczona na taki pobór.
12V (około) przy 35W to prąd ~2,9A
teraz masz dwa takie odbiorniki czyli 6A.
Brak (w zasadzie to deficyt) prądu masz.

ah to jaki tu rozwiązanie by zadziałało żeby to hulało przerobić na aku ?

Przerobić na ledowe...

co nie jest takie proste.
wsadzić 2 żarówki po 18W
zrobić jedną lampę na długie a drugą na krótkie
zrobić w jednej pozycje a w drugiej długie/krótkie
kombinować z wydajniejszym układem elektrycznym z innego sprzęta (masz małe szanse ale sie da na 100%, trzeba znaleźć bliźniaka silnikowego ale z dwiema lampami H4 35W i przekładać bebechy od elektryki)
.
to w sumie tyle z opcji o ile wszystko masz prawidłowo podłączone a jest jak jest

No pewnie, że nie jest... ale trafiło na ambitnego... i zawziętego... to może i zrobi... :D
No, chyba że... wiedzy zabraknie...

a Romet 747 4t ma dwie żarówki bo 35W od niego instalacja by podeszła przekładać całą instalacje z prądnicą

żeby nie przekładać kabli bebech od elektryki to bym zrobił światła na aku żeby zastąpić regulator napięcia takim czymś http://allegro.pl/mostek-prostowniczy-25a-1000v-digi-led-i5346807127.html żeby cały prąd z prądnicy szedł na aku chyba by wypaliła ta przeróbka co jak myślicie ?

oj wypaliła by ostro. po dłuższej chwili to nawet prosto w twarz

No, raczej w dupę... zależy gdzie tam jest akumulator... ;)))

to co zrobić żeby nie przekładać kabli bebechy od elektryki jak ten układ przerobić dajcie jakiś pomysł sensowny

Spróbuj się skupić... jeszcze raz przeczytaj to co napisaliśmy do tej pory...
Jak nie wystarczy, to nawet dwa razy...
Prawda jest bowiem taka, że nie ma prostych rozwiązań Twojego problemu... i nawet jak jeszcze dziesięć razy o to zapytasz... to dalej nie będzie...

czytam wiele razy co ja piszę i co wy jednak kupie ten mostek prostowniczy i będę coś cudował żeby jakoś to przerobić moje rozwiązanie zamykamy temat.

różnica jest taka że ty piszesz co uważasz a my uważamy co piszemy. to duża różnica jeżeli łapiesz.
Nie masz o tym co chcesz zrobić bladego pojęcia - musisz sie z tym pogodzić i nie cuduj.
Nie możesz zasilić tych lamp z akumulatora bo akumulator bedzie wolniej ładowany niż pociągną z niego te żarówki.
Nie możesz też puścić całego uzyskanego z prądniczki prądu na akumulator bo ani regulator prądu tego nie zniesie ani akumulator.
Wiesz co robią przeładowane ogniwa? Wybuchają albo dostają samozapłonu. W najgorszym razie sypią się im płyty wewnątrz i zostaje z nich śmieć.
Jest jeszcze kilka aspektów tej instalacji o której nie masz bladego pojęcia - np co zrobisz z obecnym obwodem zasilającym przednie lampy?
.
Ale jest też pozytywna strona - bo na końcu i tak osiągniesz to co chciałes - tylko dojedziesz do tego inną drogą. Będzie tak (a bedzie na 1001% - nie miej złudzeń):
- na skutek twoich nieprzytomnych pomysłów spalisz wszystkie elementy układu zasilania i będziesz musiał je dokupić i wymienić. To bedzie doskonały moment na wymianę na takie o których piszemy

1.ile wat mam prądnica w skuterze razem .............................
2.jakie napięcie wychodzi z prądnicy z białego i żółtego kabla ..............................

1 zmierz se i policz.jak widac są różne
2 potrafi do ponad 100V dojść
.
tu masz dla silniak minarelli z 1998r wartości prądów, tak dla przykładu, po niemiecku niestety ale wartości powyżej 12-14V chyba rozpoznasz