Check engine junak 103

Cześć, mam problem z pojawiającą się lampką check engine w skuterze junak 103. Lampka pojawiała się początkowo tylko gdy z nieuwagi wjechałem w większą dziurę w jezdni lub inną nierówność na drodze. Dzisiaj jednak nasiliła się jej częstotliwość występowania, nawet przy najmniejszym uskoku np. zjazd z płaskiego krawężnika czy jazda po kostce brukowej. Najmniejsza nierówność powoduje zaświecenie się kontrolki, która gaśnie dopiero przy wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika. Chciałem się zapytać co może być przyczyną występowania tego problemu i co radzicie zrobić w tej sytuacji? Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

pytanie do wróżki. któryś kabelek ci w instalacji nie styka/ledwo styka i na wybojach przerywa.
Zaczął bym od instalacji sondy lambda w wydechu. Ale to nie jest pewny strzał bo to może być od pompy paliwa po zasilanie modułu z regulatorem napięcia włącznie

Dzięki za rady, obecnie sytuacja się zmieniła i wyskakuje mi check engine przy wysokich obrotach. Jadąc spokojnie po prostym terenie nie ma problemów pojawia się on w momencie zwiększenia obrotów lub pokonywania wzniesień.