chcę zmienić prawko zkategorii am na a1

ile kosztuje podniesienie prawa jazdy z am na a1

Jeśli się nie mylę, to trzeba zrobić cały pełny kurs na A1 + egzamin.

Jedynie czego nie trzeba to zdawać teorii. Tak to chyba pełen kurs.

KATEGORIA A

Pozwala na poruszanie się wszystkimi rodzajami motocykli. Aby uzyskać tę kategorię uprawnień musisz mieć:

ukończone 20 lat i dodatkowo co najmniej od 2 lat posiadać prawo jazdy kategorii A2 albo
ukończone 24 lata - jeżeli nie posiadasz prawa jazdy w kategorii A2 lub masz je krócej niż 2 lata.
Na kurs ten możesz zapisać się na 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku. Ważne jest to, aby do egzaminu przystąpić mając już ukończony wymagany wiek.

KATEGORIA A1

Pozwala na poruszanie się:

pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM,
motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW.
Na kurs możesz zapisać się jeżeli ukończyłeś 16 lat albo na 3 miesiące przed datą urodzin. Konieczna jest pisemna zgoda rodziców.

KATEGORIA A2

Pozwala na porsuszanie się:

pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM,
motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg,
motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW.
Na kurs możesz zapisać się jeżeli ukończyłeś 18 lat albo na 3 miesiące przed datą urodzin.

Witam, jestem nowy na tym forum. Mam pytanie odnośnie kategorii A2, posiadam kategorie B od kilku miesięcy i chciałbym teraz zdać na kategorie A2, chciałbym się dowiedzieć czy zdając na kategorie A2 będę musiał od nowa zdać egzamin teoretyczny w wordzie czy tylko część praktyczna w tym przypadku obowiązuje ?

Pozdrawiam
Patryk

Po co pytasz na forum. Ciężko zadzwonić do MORDU ?