Chcę kupić używaną Hondę 50cm, jaką?

Dzień dobry,
Chciałbym kupić skuter Hondy, nie teraz, dopiero na przyszłą wiosnę ale już chciałbym zbierać informacje i bardzo docenię wszystkie porady.
Skuter używany, 50cm, 4 suw. Co bym chciał żeby miał to na pewno w automacie (nie wiem czy robi się w manualu, chyba nie?), elektryczny zapłon i cicha praca silnika.
Widziałem dużo sprzedawanych na olxie ale kompletnie nie wiem czym się kierować, jakim modelem Hondy?

napisze to co zawsze - i tu sie nic więcej napisac w sumie nie da.
wszystkie skutery hondy spełniają twoje kryteria - ciche, oszczędne, niezawodne. ALE

Ale to ich dotyczyło kiedy były nowe. Uzywane mają swoją historie, właścicieli, naprawy na hgw jakich częściach…wiec z ich trwałości i stany technicznego mogło zostać tylko wspomnienie.
Wiec kup taki który ci sie podoba, raczej nowszy niż starszy (ale czasem starszy może być w lepszym stanie jak nowszy) i trzeba dokładnie ocenić stan (no na ile sie da - najlepiej z kimś kumatym w temacie pojechać oglądać). Zdjęcia i deklaracje właściciela… no … ten tego… on chce sprzedać.
I tak pewnie wybór jest miedzy wiekową hondą DIO 50, wiekową hondą Bali 50, wiekową SH50 (duże koła - wygodniej sie jedzie ale zmulają) i ciut nowsza Vision 50. Nawet nie wiem czy wszystkie w 4T występowały - nowsze na 100%.

wiem że masz rację ale nowej nie kupię, nie ten przedział finansowy.
z kolei używaną jak będę miał kupić to pewnie pojadę autem gdzieś w polskę i kupię oceniając jako amator czy jest dobrze czy źle, żadne specjalista nie wybierze się ze mną w podróż niestety.
dobrą wiadomoscią jest to co napisałeś że z hondą nie będzie powinno się popełnić pomyłki ale będę szukał tych modeli co podałeś.
dzięki bardzo.

ed.: obserwuję wyszukiwania na olx wszystkich Hond które podałeś, dzięki temu nie zapomnę modelu :smiley:
zastanawiam się też nad kupieniem na tym forum jakby ktoś sprzedawał, teoretycznie na takim forum powinienem kupić lepiej niż od randoma na olxie, prawda?

w zasadzie to nie.