Chce kupić nowy skuter i do wyboru mam kymco like I django? Który lepszy?

ten który ci sie bardziej podoba

Chodzi mi o awaryjność…

oba reprezenyuja podobny poziom, oba mają silniki chłodzone powietrzem…itd
po prostu są bardzo podobne

Ludzie źle się wypowiadają o peugeot…jak byłam dziś oglądać kymco, Pan stwierdził że django po 10 tyś. będzie miał humory i nie zawsze będzie odpalal. Mi osobiście bardziej się podoba django Ale po tym wszystkim boję się kupić…:frowning:

skoro pan od Kymco stwierdził że lepiej kymco niż peugeot to sie nie dziwie. ale to mało wiarygodne.
Poza tym nie można wypowiadac sie “o peugeot” bo ta firma ma modele bedące zwykłymi, tanimi chińczykami tylko z logiem puga aż po własne konstrukcje, na własnej technologii.
Akurat Djamgo to jest takie coś po środku. Nie te silniki co w Stallisach i im podobnych - chłodzone cieczą…itd ale też nie do końca jest to peugeot V-clic czyli wykły toros F16 za inne pieniądze. Django to jest coś po środku - chłodzony powietrzem silnik GY6 lub jego modyfikacja (czyli dokładnie to samo co kw kymco - też GY6).

Po prostu te firmy z górnej półki uznały że chcą też powalczyć o kawałek tortu w sprzętach za mniejsza kase (gdzie zasadniczo u nas kymco wymiatało bezkonkurencyjnie) i zrobili właśnie tańsze konstrukcje, na tańszych i prostszych silnikach…itd
W tej klasie są wszystkie powietrzaki z mocą około 10KM - SymmFiddle II, Django, Kymco Agility, Like, People…itd bez względu na kształt nadwozia (klasyk czy nowocześniej). Reprezentują bardzo podobny poziom.
Z kolei schodek niżej stoją te wszystkie chińczyki też powietrzaki 125b z mocą około 8-9KM (junak 711, bartony, Romety, Zipppy) ale tez bardziej z racji na osprzet, zawieszenie i hamulce niż silnik.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Duzo mi pomogłeś . Spokojnej nocy