celowe zablokowanie skutera (v-max)

nasuwa mi się pytanie czy jesli zmienimy pojemnosc cylindra z 50 na 80ccm i podepniemy z powrotem kabelek od blokady obrotów i załozymy zablokowany moduł to jaka bedzie predkosc przy tej pojemnosci ?
chodzi tu o zrobienie włacznika na wypadek kontroli drogowej lub badania diagnostycznego w przypadku drugim to mozna podłaczuc wszystko przed badaniem ale zrobienie przełącznika jest dobrym patentem w razie czego.

zawsze jest jeszcze gotowiec:

http://skuterdoktor.pl/advanced_search_result.php?keywords=blokada+obrot%F3w&topSsid=84edeb659bf0efabb9de294069c0e9e0&x=0&y=0

z regulowaną blokadą obrotów. Sprawdzasz na 4 biegu ile masz obrotów na płaskim przy 45km/h, i tak ustawiasz blokadę. Przy kontroli tylko przełącznik, i więcej nie idzie... Fajna jest wersja z pilotem, bo nic nie musisz przy policjancie grzebać, tylko wciskasz guzik przy kluczykach, a przy włączniku może ci nie pozwolić nic ruszać. Ale to też swoje kosztuje...

marcin0915 napisał:

zawsze jest jeszcze gotowiec:
http://skuterdoktor.pl/advanced_search_result.php?keywords=blokada+obrot%F3w&topSsid=84edeb659bf0efabb9de294069c0e9e0&x=0&y=0
z regulowaną blokadą obrotów. Sprawdzasz na 4 biegu ile masz obrotów na płaskim przy 45km/h, i tak ustawiasz blokadę. Przy kontroli tylko przełącznik, i więcej nie idzie... Fajna jest wersja z pilotem, bo nic nie musisz przy policjancie grzebać, tylko wciskasz guzik przy kluczykach, a przy włączniku może ci nie pozwolić nic ruszać. Ale to też swoje kosztuje...

Dlatego takie przełączniki ukrywa się tak aby dało je się w każdym momencie włączyć. Widzisz że policjant wystawia Ci lizaka i zaprasza na pobocze to zanim się jeszcze zatrzymasz przełączasz pstryczek i masz spokojną głowę. Odjeżdżając przełączasz spowrotem i masz odblokowany silnik. Sam się nad takim czymś zastanawiałem ale cena jednak troszkę wysoka ale też dużo niższa niż koszty gdy odkryją odblokowany silnik. Chociaż jeszcze nigdy nie widziałem skutera zatrzymanego przez policje.

na youtube jest filmik jak w niemczech na rolkach sprawdzają aprille i 140km/h miał . bo nie wiem czy jest tylko jedna żyła co idzie od przekładni to by było mozna wstawic taki przełacznik jak od lampki tylko tą mała kosteczke nie cały włacznik i po kłopocie wsuwasz poten reke pod plastik i zamykasz obwód

Kapuchon to lepiej nie chciej ja w nocy miałem kontrole rutynową.

Wiadomo że nie chce widzieć innych zatrzymanych jak i samemu takim być. W nocy to zapewne z ciekawości. Nudziło im się a że widzieli skuter w nocy to Cię zatrzymali. Sprawdzali Ci sprzęt czy tylko dokumenty i czy trzeźwy ?

też miałem ostatnio kontrolę i dokumenty tylko sprawdzili