CB-radio w skuterze poryte prawo

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #173715
    andrejew
    Użytkownik
    • 2
    • 5Postów:

    Cześć. jak ktoś jest mocny w prawie, to o wyjaśnienie poprosze, bo sam nie znalazłem .Chodzi o to że ponoć jest jakieś “ale” jeśli chodzi o cb-radio w skuterze. Ktoś coś wie na ten temat. Nie znam sie na prawie i ustawach. to czarna magia. Ale jak by ktos chcial to znalałem instrukcje jak mozna zalozyc cb w skuterze ,nawet dosc ciekawie napisane. To chyba ktos z forum jest.http://www.radioiskuter.republika.pl/

    #173718
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    I to brak znalezionych informacji był wystarczającym powodem aby napisać, że coś jest “poryte”?
    Prawo w tym wypadku na pewno nie, bo nie ma żadnych “ponoć” i “ale”.

    #173723
    H2O
    Użytkownik
    • 1
    • 269Postów:

    Co to ludzie teraz piszą, a stronę wydybałeś tak oświecającą i pełną wiedzy, że… padajcie narody. 🙂
    *
    PODOBNO, CHYBA, BYĆ MOŻE, PRAWDOPODOBNIE. Skąd to się teraz bierze?
    *
    http://www.philips-dsb3010.neostrada.pl/cb_connect/poradnik_ABC_CB-Radio.pdf

    #173736
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    prawnie nie ma przeciwskazań- tak samo jak używanie kasku z zestawem głośnomówiącym.
    Problemy są tylko techniczne.
    Pierwsze to zasilanie – z racji skacząco-wartościowo-cienkiej instalacji skutera w gre wchodzą głównie radia zasilane bateryjnie (akumulatorowo).
    Co innego w motocykillach z prawdziwą instalacją, alternatorem i prostownikiem.
    Drugie to sprawa korzystania. W CB żeby nadawać trzeba postawić nośną (wcisnąc przycisk na gruszce). trudno to robić nie puszczając reki z kierownicy i trudno trzymac gruszke przy ustach w pełnym kasku.
    Żeby to miało ręce i nogi instalacje trzeba *rozproszyć* po skuterze. Czyli guzik nadawania pod kciukiem przy manetce, mikrofon i głośniki w kasku.
    Kwestia połączenia kasku ze skuterem – bezprzewodowo najlepiej ale kosztownie. Albo kabel- ale taki i tak żejak zlecisz ze skutera to żeby ci łba nie urwało albo żebyś sie na nim nie powiesił.

    #173742
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    Nie wiem kto ci kolego mógł takich bzdur nagadać, ale w naszym kraju nie ma nic co by broniło posiadanie i używanie CB-Radia w skuterze,motorowerze ,motorze . Nie jestem tego pewny co teraz napiszę,ale z tego co pamiętam ,to jedynie że policjant przyczepić o to że (prowadzisz jedną ręką, i gadasz przez radio,lub komórkę) Dla tego jak chcesz używać to możesz ,ale kup sobie zestaw,to dla twojego bezpieczeństwa. A stronę jaką znalazłeś , jest stroną moją. Tak jak są tu taj ludzie którzy siedzą w mechanice od lat,tak ja zajmuję się radiokomunikacją, CB,krótkofalarstwem prawie dwadzieścia lat. I w skuterze nie tylko cb radio miałem,dziś nie mam , bo już nie jeżdżę tyle co kiedyś wiec nie jest mi potrzebne.

    #173743
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    Wombat napisał:

    prawnie nie ma przeciwskazań- tak samo jak używanie kasku z zestawem głośnomówiącym.
    Problemy są tylko techniczne.
    Pierwsze to zasilanie – z racji skacząco-wartościowo-cienkiej instalacji skutera w gre wchodzą głównie radia zasilane bateryjnie (akumulatorowo).
    Co innego w motocykillach z prawdziwą instalacją, alternatorem i prostownikiem.
    Drugie to sprawa korzystania. W CB żeby nadawać trzeba postawić nośną (wcisnąc przycisk na gruszce). trudno to robić nie puszczając reki z kierownicy i trudno trzymac gruszke przy ustach w pełnym kasku.
    Żeby to miało ręce i nogi instalacje trzeba *rozproszyć* po skuterze. Czyli guzik nadawania pod kciukiem przy manetce, mikrofon i głośniki w kasku.
    Kwestia połączenia kasku ze skuterem – bezprzewodowo najlepiej ale kosztownie. Albo kabel- ale taki i tak żejak zlecisz ze skutera to żeby ci łba nie urwało albo żebyś sie na nim nie powiesił.

    To że elektryka cienizna jest to nie szkodzi, podłączasz pod akumulator i nie ma problemów .Bezprzewodowo ok, fajne to ale drogie, i potrafi przestać działać w najmniej oczekiwanym momencie .Jeśli ktoś ma pojęcie o elektronice, to jest w stanie zrobić taki zestaw do każdego modelu CB-radia,ale z wszystkich dostępnych na rynku modeli tylko ten się nadaje. Jest mały, i mało prądu potrzebuje. A moc nadajnika zależy od napięcia zasilania .Mniejsza moc gdy idziemy z baterii,a wiecej przy pełnym zasilaniu rzędu 14V. Po za tym jeśli idzie o motor czy skuter,co z tego że kupisz radio bóg wie jak drogie ,jak nie uzyskasz pełnej mocy wychodzącej z anteny. Praw fizyki nie da się oszukać. By antena miała lepszą sprawność , musi fala wychodząca mieć się od czego odbić.

    #173750
    H2O
    Użytkownik
    • 1
    • 269Postów:

    Ja pirdykolę. Mistrzu, ale powklejaj sobie tam na stronce linki jakieś i jakoś to ogarnij należycie, bo jest to żadna wiedza dla tych, którzy chcą w ten… *świat łączności obywatelskich* wejść.
    Podsłuch tych innych *instytucji* można sobie już też w buty włożyć, bo to się teraz zupełnie inaczej załatwia (odszkodowania, wypadki, pożary), etc.
    *
    Fajnie, że masz czas i chęci jakieś, ale ogarnij to jednak jak należy, żeby ci inni linka podklejali na swoich własnych forach.
    I wówczas będziesz… WIELKI.
    *
    Ku pożytkowi reszty ogółu społeczności wszelakich na forach różnorakiej maści, a zwykłemu tam z deka trwale nawet zalegać po kres dni swoich. 🙂

    #173794
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    H2O napisał:

    Ja pirdykolę. Mistrzu, ale powklejaj sobie tam na stronce linki jakieś i jakoś to ogarnij należycie, bo jest to żadna wiedza dla tych, którzy chcą w ten… *świat łączności obywatelskich* wejść.
    Podsłuch tych innych *instytucji* można sobie już też w buty włożyć, bo to się teraz zupełnie inaczej załatwia (odszkodowania, wypadki, pożary), etc.
    *
    Fajnie, że masz czas i chęci jakieś, ale ogarnij to jednak jak należy, żeby ci inni linka podklejali na swoich własnych forach.
    I wówczas będziesz… WIELKI.
    *
    Ku pożytkowi reszty ogółu społeczności wszelakich na forach różnorakiej maści, a zwykłemu tam z deka trwale nawet zalegać po kres dni swoich. 🙂

    Dzięki za uwagi, spoko będzie jak należy, a strona puki co jest w budowie . A jeśli chodzi o linki to też jestem otwarty na propozycję. Ogarnięcie , i estetyka no wiem jest marna, ale o robieniu stron wiem tyle co świnia o gwiazdach. poprzednia moja strona była o niebo lepsza niż ta,ale musiałem ją usunąć z przyczyn osobistych.Po za tym, słuchanie, okej spoko, zawarte na niej częstotliwości mają charakter informacyjny. Ponad to. jak już wspomniałem ,otwarty jestem na sugestie , pomysły jeśli chodzi o stronę,jej wygląd .

    #173798
    andrejew
    Użytkownik
    • 2
    • 5Postów:

    ej no sorki, chciałem zapytać, bo dotarły do mnie takie pogłoski, a tu sie zrobił jakis chyba szum. no przepraszam jak kogoś obrazilem, a tą strone znalazłem przypadkiem ,wydala mi sie ciekawa. i chcialem dowiedziec sie wiecej, ale wydaje mi sie ze zamiast logicznej dyskusji czy rozmowy, jest wyklucanie sie. na tej stronie widać ze jest napisane “w budowie ” po za tym chyba jest robiona w tym jakims kreatorze ,a to nie daje wiele mozliwosci . Moze strona kolegi poleprzy sie, czego zycze.A za odpowiedzi na forum i objaśnienie dziekuję.

    #173803
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    Strona była robiona “na szybko” by zamieścić tylko ważne informacje o tym jak założyć CB w skuterze,i podłączyć gniazdo zapalniczki. Faktem jest że w “web kreatorze” .Na tą chwile nie mam aż tyle czasu by siedzieć i budować stronę w jakimś offisie ,bo poprzednią w nim właśnie robiłem, było dużo pracy ,było prościej ale warto było. A tu nawet nie można dodać gifa bez jakiś kodów html,dodanie czego kol wiek co nie jest jakimś standardem jest dla mnie trudne .Nie jestem żadnym informatykiem .A najprościej mi robić stronę jest “obrazkowo” jak w edytorze stron M$office ,albo open office, z tym nie wiem czemu ale na tym komputerze słabo one działają,na gorszej maszynie lepiej chodziły, a tu jest kicha jednym słowem.
    Ale wracając do tematu. Nie słuchaj pogłosek jeśli bedziesz miał pytanie związane z łącznością i cb radio ,to na stronie masz maila do mnie,napisz a ja postaram sie logicznie wyjaśnić.

    #173816
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    H2O napisał:

    Ja pirdykolę. .
    Podsłuch tych innych *instytucji* można sobie już też w buty włożyć, bo to się teraz zupełnie inaczej załatwia (odszkodowania, wypadki, pożary), etc.

    Pragnę dodać 😛 ze nie bardzo cię rozumiem ,z tym co masz na myśli ,co ma słuchanie służb do odszkodowań itd.A co się inaczej załatwia ? W wiekszych polskich miasta służby mają cyfrowy system łączności radiowej “tetra”,nawet jak to pozornie wygląda to ich gadanie przez radio.Albo załatwiają poprzez telefony komórkowe, cała to filozofia. Mniejsze miasta i wiekszość miast w polsce mają nadal system analogowy,którego by słuchać wystarczy kupić byle skaner radiowy,z zakresem FM do 174Mhz i po sprawie.Mówisz że można w buty wsadzić , ok spoko, nie bedę na siłę wyprowadzał z tego przekonania. :))

    #173881
    H2O
    Użytkownik
    • 1
    • 269Postów:

    Mistrzu, jesteś z tym wszystkim… mocno do tyłu, a ten dzisiejszy świat idzie przed siebie jak burza. Donikąd pewnie, ale dość szybko to wszystko idzie naprzód, aż trudno za tym nadążyć.
    *
    Dla ciebie jednak nieco zwolnię mój kolejny przekaz tutaj.

    Ludzie prowadzący biura ds. pozyskiwania odszkodowań, szumnie nazywane *Kancelariami ds. odszkodowań*, taki nasłuch prowadzą przez pewien czas na samym początku *zakorzeniania się w nowym miejscu*. Koleś sobie *niucha* co i gdzie się wydarzyło na danym terenie i jedzie tam *na żywca* ze swoją wizytówką, którą zwykł wręczać… poszkodowanym (gorzej dla niego jak już jednak zeszli z tego świata), ale i innym zainteresowanym badź nawet i nie. Polska norma.
    *
    Po iluś tam takich wizytach nawiązują się pewne *zależności i zażyłości*, niezależnie od rodzaju i typu zdarzenia.
    Gościu się układa z kolejnymi ludzikami, m.in. z danych służb i instytucji, którzy za *drobną opłatą* będą bardziej skuteczni niż jakikolwiek nasłuch wybranej częstotliwości.
    *
    Polski cynizm i polskie wzorce układów? Ależ tak i jest to całkiem niezły biznes. A… skrupuły, moralność, empatia?
    Nie ma, bo za minimum 25% z pozyskania takiego odszkodowania dość szybko i skutecznie można się ich pozbyć.
    A dobry informator ma z tego zazwyczaj gratyfikację od łebka. Pisać dalej? Nie widzę jednak takiej potrzeby. Powyższe wystarczy.
    *
    I widzisz, to co dla ciebie jest żywą pasją i hobby, dla innych jest… szybkim i łatwym źródłem ich dochodu.
    *
    CB-radio w skuterze? Ale po co? Mam je w swoich samochodach, a i tak nie zwalnia mnie to z… czujności, przewidywania i myślenia za kierownicą.
    Za siebie zwykłem myśleć, ale też i za tych wszystkich innych wokół mnie. I mamy już… koniec nadawania. 🙂

    #173888
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    >H2O< okej, masz racje, zgadzam sie z tobą w 100% do dziś wykorzystywane jest to przez kierowców lawet itd . Trudno nad tym nadążyć ,zgadza się , dla tego nie mam zamiaru się aż tak mocno śpieszyć z tym co dla mnie nie jest zupełnie do niczego potrzebne.Jedni radiokomunikacje traktują zarobkowo,często w niezgodzie z prawem,a inni pasją, jak ja. Ja zawsze twiedzę “każdy ma jakieś kółko zainteresowań” .Dziś CBRadio nie jest aż tak mocno popularnie jak w latach 90″,z tym że mentalność ludzi i ich wiara w dobrodziejstwa elektroniki jest dla mnie co najmniej powalająca ,a ludzi ogłupiająca . .
    * po co cb w skuterze ,a po to żę jak jedzie się w kilka osób to można się dogadać,bo jeśli masz chęć wożenia “bata” na skuterze to sobie go woź ,ale niech się to do czegoś ci przyda ,a nie tylko jako bajer wiejskiego tuningu.
    *
    Masz je w autach i nie zwalnia to z ostrożności ,masz racje bo nie do tego zostało CBRadio wymyślone .
    (…)
    A dobry informator ma z tego zazwyczaj gratyfikację od łebka. Pisać dalej? Nie widzę jednak takiej potrzeby. Powyższe wystarczy.)
    Widzę że masz solidną wiedze na ten temat.Ale szczegółów nie chce znać.I pisać więcej nie trzeba .
    10.4:)

    #173896
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Kiedy Kocur ma racje. Autolaweta jest szybciej niż patrol policji a dzwoniłeś TYLKO na policję.
    Każdy gliniarz z miejskich patroli ma kilka lawet w komórce.
    Od każdego przywleczonego na lawecie do blacharza warsztat odpala lawecie od 1000zł do mniej więcej 1/4 kosztów naprawy – jeżeli robi je z ubezpieczenia. To nie są tajemnice.

    #173907
    sq3llh
    Użytkownik
    • 13
    • 283Postów:

    >Wombat<,ale ja wiem o tym od dawna.Ale co ja tam bede gadał , zaraz powiedzą że herezje uprawiam:P heh

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button