Bzdura na testach na prawko ??

Czy środki psychoaktywne wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem?
Tak czy nie ?

Tak, wpływają.

martin1996a napisał:

Czy środki psychoaktywne wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem?
Tak czy nie ?

No pomyśl. Nażresz się grzybków halucynków albo jakiś tabletek, będziesz widział słonie i dinozaury. Byłaby bardzo bezpieczna jazda. O ile byś wyjechał z podwórka...

Bo na testach mam Podaną Odpowiedź że TAK czyli bezpieczniej jest brać psychoaktywne wspomagacze i jedziemy

Czyli NIE BEZPIECZNIE. Łykasz tablete i ona ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdu. O to chodzi w odpowiedzi "tak". Gdyby było "nie" to by znaczyło, że nie wpływa ona na zdolność prowadzenia pojazdu.

TAK- wpływają.
niekoniecznie pozytywnie

Omawiane pytanie to słowna zmyłka na której łatwo wpaść. Najłatwiej to sobie rozdzielić na 2 części: "Czy środki psychoaktywne wpływają?" (pytanie) i "zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem" (przedmiot pytania). Słowa "bezpieczeństwo" i "szczególna ostrożność" to chyba najczęściej padające określenia. W tych bazach ogólnodostępnych są też błędy łatwe do podważenia, np. testy Liwony gdzie masz np.: Który z wymienionych elementów ma bezpośredni wpływ na pole widzenia drogi podczas jazdy motocyklem? A - szerokość pasa ruchu, B - prędkość jazdy, C - rodzaj kasku ochronnego. Program jako poprawną wskazuje A. To ciekawe, bo zdrowy rozsądek i literatura mówią o prędkości jako głównym czynniku. I ja bym się tego trzymał.

Nie sądziłem, że ktoś może mieć problem z tym pytaniem...

W tych nowych testach na prawo jazdy są tak BEZSENSOWNE PYTANIA !!! że człowieka ogania tylko nerwica z bezsensownych pytań !!! w WORD-ach ,jak by teraz wysłać wszystkich kierowców na ponowne prawo jazdy, to tej chorej umysłowo teorii by nie zdałoby z 80 procent obecnie posiadających prawo jazdy !!!!!. w 2009roku nie było takich debilnych pytań z teorii !!!!. Wiadomo że te przepisy zmieniają się tylko po to aby wyłudzić pieniądze z portfela - co nowe zmiany w W.O.R.D !!! TO EGZAMINY coraz droższe !!!.
W U.S.A ten sam egzamin na prawko mają od ponad 100lat i opłaty są znacznie tańsze niż w polszy !!! ,nawet w Rumuni/Bługarii jest łatwiej zdać prawo jazdy / Ukraina jest już spalona przez telewizję !!!