Brak Świateł długich i krótkich

Witam mam Benzer texas 50
I właśnie od wczoraj mam problem z światłami długimi i krótkimi
problem polega na tym ze wo gule nie ma napięcia na przednią lampę a cały prąd leci na tył do lampy i jaka może być przyczyna tego???

przełącznik świateł, uzwojenie stratora, rozpięta któraś wtyczka

zacznijmy od tego że ... powiedz nam czy jak przełączasz światła k/d to zaświeca się kontrolka długich ? .Sprawdź czy przypadkiem przewód masy na wtyczce świateł nie ułamał się. Jeśli świecą postojowe i podświetlanie to obstawiam brak masy, lub na przełączniku świateł prawym albo wypieła sie wtyczka, lub też uwalił się przewód . Lecz też sprawdził bym napięcie ładowania , jesli w granicach 15V ,po za tym wtyczka przy stratorze mogła się zabrudzić, zaśniedzieć .Jeśli masz przełącznik zespolony ,to też mogły upalić sie styki.

Podepnę się pod temat mam podobny problem.Mój skuter to agility 50 4t
którym wczoraj wyjechałem na drogę i nie spostrzegłem się że jest brak świateł długich ,mijania,pozycyjnych przód i tył.
Brak podświetlenia na liczniku,kontrolki świateł drogowych
Jak ruszę lewym przełącznikiem zmiany długie-krótkie ,to długie migną.
Pewnie to ma związek z tym że po zimie nie mogłem odpalić skuterka i obstawiałem że to modem,podłączyłem modem od chińczyka 4t,i od razu przy próbie rozruchu wywaliło mi bezpiecznik przy akumulatorze.
Czy ktoś ma jakieś pomysły?
Dzisiaj będę wszystko sprawdzał szto słucziłos?
Pozdrawiam wszystkich miłośników skuterków :)

jeżeli podłączyłeś modem i wywaliło bezpieczniki to znaczy że zadzwoniłeś tym modemem pod zły numer.

poza tym to niemożliwe żeby Kymco Agility sie psuło. Jaki masz przebieg i ile to ma lat ?

Sukces! skuter naprawiony :)
Okazało się że po zimie ,gdy mi nie chciał odpalać odpinałem ssanie z kostki pod siedzeniem i przy okazji rozpięła się taka czarna większa kostka która też tam była.
Także fajno,dziękuję Bogu.Agilitka z 2008r naprawdę bardzo fajna ,chociaż miałem się z nią troszkę (skuterek z drugiej ręki od młodocianego kierowcy,który lubił rozkręcać gaźnik i gubić podkładki)kupiona z przebiegiem prawie 7000 ,wizualnie nie oszczędzana.Od razu musiałem kupić drugą tylną gumę.
Trwało to troszkę zanim ją ogarnąłem ,jednak nie żałuję że ją kupiłem.
Kupiłem w czerwcu tamtego roku i do tej pory zrobiłem ponad 2000km
Wczoraj na pierwszej jeździe po zimie i na nowym pasku szła jak marzenie.Osiągnąłem do tej pory nie osiągalną barierę 65km/h na zblokowanym module.
Fajnie się prowadzi, paliwo wącha a nie pije (tamtego lata paliła mi 1.80 na 100),gdy uszczelniłem filtr wychodzi teraz tak koło 2l na 100.Potwierdzam dobrze użytkowana to sprzęt na długie lata i bezawaryjny.

witam mam skutre baotian nagle stracil swiatła drogowe i mijania pozatym cala reszta dziala jaka moze byc tego przyczyna

padły cewki zasilające światła
padło zasilanie przełącznika świateł
padł przełącznik
spaliły się żarówki na skutek wysokiego prądu

Witam mam podobny problem w Zipp pro 50 podpiełem światła pod akumulator bo przez regulator napięcia świeciły tylko przy dodaniu gazu teraz świeca ale nie ma długich krótkich po przełączeniu długie krótkie świeca tak samo na liczniku też nie pokazuje że są włączone długie przewód od masy niby jest ok co może być przyczyną?

nie rozumiemy jak to działa - NIE GRZEBIEMY.

Witam Wszystkich.
Mój problem to od niedawna brak świateł mijania.Tylko mijania.Przełączniki wydają się ok ( mam 2: jeden od 3 stopniowy od pozycji i drogowych,drugi przełącza długie i mijania ). Założyłem nowe żarówki.Wszystkie inne światła działają prawidłowo.

Mój staruszek to Motobi Sowa 50 ( 4t rocznik 2007 , niecałe 10000 km ale przypuszczam że poprzedni właściciel go zmienił i to o ok 27000 )

wymieniłem instalacji elektryczne w skutreze barton huragan i nie mam krótkich i długich swiatel nie mogę go odpalić na starter i na kopkie

nie możesz odpalic to nie masz świateł bo one są tylko jak pracuje silnik.
ale jeżeli tak robiłeś elektryke jak piszesz to tam mogą być cuda w tych kablach.