Brak śróbki zaworów a słaba moc

Witam mam pytanie ponieważ kupiłem skuter chinola i chodził jak traktor postanowiłem podjechać do serwisu koleś nie miał czasu ale na słuch powiedział mi że na 100% wał do wymiany. Po przyjeździe do domu ściągnąłem pokrywe od zaworów i okazało się że brak jednej śróbki którą reguluje się zawory. wkręciłem nową śróbke ustawiłem i po złożeniu silnika jest dużo ciszej dosłownie niebo a ziemia. Teraz muszę podjechać do mechanika do regulacji. I mam pytanie czy jeśli mam dobrą kompresje to wina może być tych zaworów że skuter jechał max 40km/h a pod górkę 20?

I jeszcze jedno mam pytanie kiedyś miałem problem z brakiem iskry. Nie dochodziło napięcie do cewki, okazało się przerwany kabel zlutowałem zabezpieczyłem termokurczliwą opaską i było ok dziś rozebrałem skuter ustawiłem rozrząd (magneto na -t i przy zaworach tak aby było widać 3 otworki) i okazało się że co chwile gubi iskre, sprawdzałem miernikiem i napięcie nie dochodzi do cewki WN. Na kostkach łączeniowych wszystko przeczyszczone WD-40 każdy kabel sprawdziłem nigdzie nie ma przerwy a napięcie dochodzi jak mu się chce. Jakieś pomysły czego to może być wina?

Właśnie odebrałem chinola od serwisu i od razu zdziwienie ponieważ byłem przyzwyczajony ruszać i jeździć z manetką na ful a tu start i podniosło mi koło, następnie sprawdzam prędkość max nie licznikowe tylko (GPS-meter) na telefonie z androidem. I okazało się że mój chinol jedzie 82km/h po ulicy. Pali od dotknięcia a poprzez kopke to wystarczy nacisnąć ręką trochę i odpala:D Nie pomyślał bym że przez taką drobnostkę jest tyle problemów:D Od zawsze miałem ogary motorynki i jawki więc byłem przyzwyczajony do silników 2t. No to szerokości każdemu, mam nadzieje że już nie będe musiał tak często pisać postów w sprawie pomocy :D

No to tylko cieszyć się ze skuteczności serwisu :)

Nie żebym coś promował ale polecam serwis w sosnowcu na ul.Mireckiego 14. Części jedne z tańszych i usługi nie są drogie.