Brak smarowania zaworów, nie dochodzi olej.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Kingway Brak smarowania zaworów, nie dochodzi olej.

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe CEFA CEFA 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe 99szymon99
    99szymon99
    Użytkownik

Witam. W moim colibrze od jakiegoś czasu zawory wgl. nie mają smarowania są suche. Gdy zdjąłem dekielek i odpaliłem to ani kropla oleju nie wywaliło nwm co się stało. To wszystko po tym jak rozpołowiłem silnik i później skręciłem.

szyszu3
    Użytkownik

Na moich też jest bardzo mało oleju, prawie sucho, jak rozkręciłem to była tylko 1 kropelka.

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe 99szymon99
    99szymon99
    Użytkownik

Nie no ale gdy kiedyś odpaliłem bez dekielka to zapaprało mi cały dywanik i plastik olejem. A teraz na full obroty wkręcam i nic ani kropla nie wystrzeli, także mogę jeździć bez dekielka i strzykawką oleju podawać na razie. Nwm co to może być, kompletnie.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

miałem coś podobnego, silnik nie chciał odpalać – właśnie przez to ale wystarczyła wizyta u mechanika i coś tam udrożnił – co nie wiem, ale coś było i teraz działa dobrze

Zdjęcie profilowe Technik374
    Technik374
    Użytkownik

Czy rozkręcaliście cylinder ? Jeżeli tak to przyczyna tego jest znana , ni potraficie składać tak jak było ,ponieważ na widełkach na których jest nasadzony cylinder są 2 tulejki smarujące , a dokładniej są one po przekątnej służą one jako kanały prowadzące olej , i właśnie musicie tego nie mieć .

Pozdrawiam Technik374

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

mam nadzieje ze zadnym syfkiem nie zablokowales kanalu w cylindrze lub uszczelka glowicy sprawdz to, musisz rozebrac bo mozesz zatrzec lozyska na walku i doslownie rozwalic tlok zawory glowice wal w razie spotkania tloka z zaworem gdyby stanely lozyska na krzywkach i zerwaly lancuszek
    jednak zanim to zrobisz sprawdz stan napedu pompki oleju glupie rozwiazanie plastykowe zeby

4T FOREVER

Zdjęcie profilowe Technik374
    Technik374
    Użytkownik

CEFA tak w zasadzie to czym ty jeździsz na chwilę obecną ^^ ?

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

🙂 malenstwem lepiej gorzej jechac niz dobrze isc a poza tym vw
    tyle ze od 1980 bawie sie dwoma kolkami
    czemu pytasz ?

4T FOREVER

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie