Brak smarowania zaworów, nie dochodzi olej.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Kingway Brak smarowania zaworów, nie dochodzi olej.

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe CEFA CEFA 6 lata temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe 99szymon99
    99szymon99
    Użytkownik

Witam. W moim colibrze od jakiegoś czasu zawory wgl. nie mają smarowania są suche. Gdy zdjąłem dekielek i odpaliłem to ani kropla oleju nie wywaliło nwm co się stało. To wszystko po tym jak rozpołowiłem silnik i później skręciłem.

szyszu3
    Użytkownik

Na moich też jest bardzo mało oleju, prawie sucho, jak rozkręciłem to była tylko 1 kropelka.

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe 99szymon99
    99szymon99
    Użytkownik

Nie no ale gdy kiedyś odpaliłem bez dekielka to zapaprało mi cały dywanik i plastik olejem. A teraz na full obroty wkręcam i nic ani kropla nie wystrzeli, także mogę jeździć bez dekielka i strzykawką oleju podawać na razie. Nwm co to może być, kompletnie.

Czytaj
    REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.
    Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

miałem coś podobnego, silnik nie chciał odpalać – właśnie przez to ale wystarczyła wizyta u mechanika i coś tam udrożnił – co nie wiem, ale coś było i teraz działa dobrze

Zdjęcie profilowe Technik374
    Technik374
    Użytkownik

Czy rozkręcaliście cylinder ? Jeżeli tak to przyczyna tego jest znana , ni potraficie składać tak jak było ,ponieważ na widełkach na których jest nasadzony cylinder są 2 tulejki smarujące , a dokładniej są one po przekątnej służą one jako kanały prowadzące olej , i właśnie musicie tego nie mieć .

Pozdrawiam Technik374

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

mam nadzieje ze zadnym syfkiem nie zablokowales kanalu w cylindrze lub uszczelka glowicy sprawdz to, musisz rozebrac bo mozesz zatrzec lozyska na walku i doslownie rozwalic tlok zawory glowice wal w razie spotkania tloka z zaworem gdyby stanely lozyska na krzywkach i zerwaly lancuszek
    jednak zanim to zrobisz sprawdz stan napedu pompki oleju glupie rozwiazanie plastykowe zeby

4T FOREVER

Zdjęcie profilowe Technik374
    Technik374
    Użytkownik

CEFA tak w zasadzie to czym ty jeździsz na chwilę obecną ^^ ?

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

🙂 malenstwem lepiej gorzej jechac niz dobrze isc a poza tym vw
    tyle ze od 1980 bawie sie dwoma kolkami
    czemu pytasz ?

4T FOREVER

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie