Dafier dfe50 - Brak reakcji lewego zegara ( prędkościomierz)

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Adam Ornowski
    Uczestnik

Witam mam problem otóż w moim motorowerku na początku najpierw wariował sam predkosciomierz , wskazówka skakała jak głupia nie raz po prostu od ogranicznika do ogranicznika i tylko sie odbijała:D ale chociaz dobrze kilometry biły a teraz nagle nic , 0 reakcji zarowno predkosciomierza jak i licznika kilometrów . obrotomierz działa sprawnie jak i wszystkie diody . z prawego zegara tez nie działa wskaźnik paliwa , jest zalane z 10l a wskasówla tylko lekko drży jak pomacham motorkiem na boki .

Wombat
    Moderator

u mnie w samochodzie nie działał kiedyś wyświetlacz temperatury i wyświetlacz przebiegu. Za 500zł serwis naprawił.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Adam Ornowski
    Uczestnik

Nie bardzo widzi mi sie zostawiac 500zl w serwisie gdy jak sam w wolnej chwili cos pokombinuje lub ktomus z forum przyjdzie cos do głowy i okaże się że naprawie to za grosze .
    Jedyne co przychodzi mi do głowy to cos z ślimakiem ponieważ ostatnio wymieniałem przednia oponę ale na 98% zamontowałem go dobrze .

Wombat
    Moderator

usiłowałem cie naprowadzić na to że może i komuś by coś przyszło jakbyś choćby bąknął np co to za sprzęt.

paci
    Moderator

i to jest to 2%,a co do wskaźnika to pewnie ch strzelił go w zbiorniku bo to tandeta jest,.

Adam Ornowski
    Uczestnik

no ale dobra olać ten wskaznik paliwa , zawsze słychać kiedy się kończy a jak juz sie skończy pstrykamy na rezerwe i do najbliższej stacji raczej dojedziemy . Ale co z tym prędkościomierzem , uj z tym ale kilometry nie biją , no tak dla mnie z jednej strony lepiej jak bede chciał go sprzedawać ale cholercia wczoraj założyłem nowy cylinder itp i nwm ile mam już na nim km przejechane , póki co szacuje na jakies 50km .

sprzęt to Dafier dfe50-8A , to samo co Benzer Aston (tak mi na tym forum powiedzieli 😀 )

Wombat
    Moderator

sprawdź tą linkę – czy się nie zacina. Nie wiem czy zegar jest mechaniczny (magnesik ciągnący koło ze wskazówką) cały czy też na końcu linki jest magnesik z czujnikiem zliczający obroty – otworzysz licznik to zobaczysz. w najgorszym razie do wymiany licznik.
    W każdym razie i prędkość i przebieg są czytane z obrotów linki – wiec tu trzeba zacząć szukać.

paci
    Moderator

Masz taki licznik?
    http://allegro.pl/licznik-predkosciomierz-benzer-aston-50cc-125cc-i5894428080.html
    a szarpał bo źle złożyleś ślimak po wymianie opony z przodu gdy spowrotem składałeś do kupy

Anonim
    Nieaktywny

Hmmm… Taki jak z reklamy na dole aukcji allegro sobie strzelić i jest super 🙂
    http://allegro.pl/sigma-sport-mc-18-12-licznik-moto-pomiar-0-100kmh-i4998805772.html?bi_s=ads&bi_m=p4&bi_c=115942#imglayer
    Dobra, żartowałem… Ale licznik fajny, do motorynki bym założył :-)))

paci
    Moderator

jak się narazie boi ze nie wie ie przelatał to niech rowerowy za 12zł założy i już

Adam Ornowski
    Uczestnik

paci napisał:

Masz taki licznik?
    http://allegro.pl/licznik-predkosciomierz-benzer-aston-50cc-125cc-i5894428080.html
    a szarpał bo źle złożyleś ślimak po wymianie opony z przodu gdy spowrotem składałeś do kupy

Tak mam taki licznik a szarpał juz wcześniej przed tym zanim cokolwiek przy nim majstrowałem.

paci
    Moderator

Takie szarpanie to: wyrobione g iazdo w liczniku lub ślimaku,oobrobiona linka, lub calkiem roz…… licznik lub ślimak,licznik sprawdzisz wkladajac zapalke w miejsce linki i kręć.

Adam Ornowski
    Uczestnik

Okej , wróce ze szkoły to to sprawdze , jeśli licznik bedzie działał to znaczy że linka lub ślimak do wymiany ?

Anonim
    Nieaktywny

Tylko niezapaloną i końcem bez siarki… 🙂

paci
    Moderator

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaak:)

Adam Ornowski
    Uczestnik

Zulus dobrze że przypominasz bo bym zapomniał ! 😉

Anonim
    Nieaktywny

Tak na wszelki, bo tu ostatnio napisać na kubku z kawą OSTROŻNIE – GORĄCA nie wystarcza… Wiesz jak jest 🙂

paci
    Moderator

I sprawdziłeś ten zegar?

Adam Ornowski
    Uczestnik

niestety dzisiaj nie dałem rady bo jak wróciłem to zaraz biegiem na siłownie a już po 20 nie chciało mi się przy nim grzebać , jutro będę o 14 w domu to zobaczę co i jak

Adam Ornowski
    Uczestnik

zrobiłem tak jak pisaliście i zegar coś tam się ruszał , następnie odkreciłem linke od ślimaka i pokręciłem tam i też działał , wiec wygląda na to że winny jest ślimak .

paci
    Moderator

Noooooooooooooooooooooo:) ślimak jak nic:D
    Lopatki sie penie poszly je…….

Adam Ornowski
    Uczestnik

jakie łopatki ? xD bo akurat tego elementu nie ogarniam 😀 no mój wygląda identycznie jak ten co napisałes tylko cały w smarze xD

Anonim
    Nieaktywny
Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button