Brak reakcji na stacyjkę

Witam.Mam problem z Zippem Neken otóż po dłuższym postoju stwierdziłem że go naprawię więc tak zrobiłem, wymieniłem cewkomoduł i iskra powróciła lecz iskra jest cały czas nawet gdy wyjmę kluczyk,co mogło się stać?

brak masy gaszącej ze stacyjki na moduł. tak dla przykładu

Gdzie mogę ją znaleźć i ją podłączyć?Jedyna masa jaka idzie na silnik to od akumulatora.

w typowej instalacji w wiązce stacyjki są dwie masy. jedna “wchodzi” na stacyjkę i jak wyjmiesz kluczyk jest puszczana dalej na na moduł. Wtedy moduł wie że ma przestać.
wiec jeżeli wymieniałeś moduł to może nie podłączyłeś tej masy ze stacyjki

A gdzie dokładniej ta masa ze stacyjki się znajduję?

w stacyjce… gościu, skup się trochę.

To nie rozumiem,co mam sprawdzić dokładniej?

musisz w internecie dokładnie sprawdzić gdzie koło ciebie jest jakiś elektryk/elektromechanik.

To wytłumacz dokładniej co mam sprawdzić,a nie polecasz oddać do naprawy,pytam się bo pierwszy raz spotykam się z takim czymś

powtarzam z tekstu zwroty kluczowe:
" w wiązce stacyjki"
" ze stacyjki na moduł"
" może nie podłączyłeś tej masy ze stacyjki"

Sprawdzałem na krótko od kostki stacyjki do modułu i wyszło tak że podłączyłem do modułu na pin od gaszenia (czyli środkowy) i wogóle nie zgasł,lecz jak podłączyłem do pinu cewki zasilającej CDI w module i do kostki stacyjki to w 3 pinach stacyjki zgasł.

ta, bo zrobiłeś zwarcie - to gasł.
stacyjka robi jednocześnie dwie rzeczy - odcina plus i podaje mase gasząca ma moduł. Ty na krótko robiłes tylko połowę tego.

Sprawdzałem elektrykę to wszystko jest podłączone,jak wyjmę kluczyk to całe zegary gasną,inne sugestie?

Czyli stacyjka dobra tak?

niekoniecznie. po to się to sprawdza. z twoich pytań poprzednich wnoszę że nie ogarniasz na tyle że twoje “sprawdzenie” to bardziej rzut okiem. Wiec mało to wnosi do tematu.