Brak przedniego oświetlenia w skuterze 50cc 4t

Cześć,
proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pacjent Router Grande 50cc 4t z 2017r. Podczas jazdy spadły obroty, skuter zgasł i już nie odpalił. Wymieniłem moduł zapłonowy i iskrownik, a skuter odpalił od strzała. Pojawił się natomiast inny problem, a mianowicie przednie światła nie działają. Tylne, stopu i kierunkowskazy działają bez zarzutu ale one są pod aku. Przy dodaniu gazu na stopce czy podczas jazdy światła lekko się zapalają ale świecą bardzo słabo, przy puszczeniu gazu znowu powoli gasną do 0. Wymieniłem akumulator i regulator napięcia na nowe ale nic to nie dało. Na szybko podłączyłem przednie światła pod stacyjkę (po przekręceniu kluczyka od razu świecą), bo jeżdżę nim głównie w nocy do pracy i muszę mieć oświetlenie. Na chwilę pomogło ale problem wrócił. Znów na postoju bez dodawania gazu świateł praktycznie nie ma i w dodatku szaleją wskaźniki (nie działa obrotomierz i wskaźnik paliwa (przy dodaniu gazu działają)) i kierunki (ledwo świecą z przyspieszonym miganiem). Sprawdziłem wszystkie połączenia masy i kable. Jest ok. Niestety najbliższy, ogarnięty mechanik ma zakład 100km ode mnie, a poza tym chciałbym sam naprawiać swój skuter. Proszę o pomoc

Masz gdzieś zwarcie w instalacji gdyż wskaźnik paliwa działa z akumulatora i nie ma nic wspólnego z obrotami silnika. Wygląda to jak zwarcie linii AC z DC.