brak prawa jazdy am a posiadanie karty rowerowej

Witam ostatnio dostalem mandat 500zł za jazde skuterem 50ccm mam ukończone 18lat skuter ma wazne oc przegląd jechalem w kasku rekawicach itd ale nie mam am pies napisał kierowanie pojazdem sipnikowym bez uprawnien do prowadzenia pojazdów ale mam karte rowerową a skuter to motorower czy nie powinno być za brak danej kategorii? I skuter według prawa podobno nie jest pojazdem silnikowym proszę o jakieś rady z góry dzięki.

ty nie masz braku kategorii tylko nie masz żadnego prawka. Karta motorowerowa nie istnieje. Należało ja wymienic na AM jak był czas a teraz po prostu nie masz nic. Wiec 500.

Dokładnie to 19 stycznia 2013 r. weszła nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami o od tego czasu nie obowiązuje karta motorowerowa. Ponadto samo ukończenie 18 roku życia nie jest (taka jak kiedyś było) uprawnieniem do kierowania motorowerami. Ten “przywilej” mają osoby które w dniu wejścia nowelizacji miały już ukończony 18ty rok życia. Natomiast obecnie jeśli chcesz jeździć czymkolwiek, musisz zrobić odpowiednią kategorię. Skoro masz już 18 lat to możesz startować np. na kat. A2 , B.