Brak paliwa w cylindrze

Witam silnik 139qmb chyba najbardziej znana jednostka jechałem sobie kiedyś z filtrem stożkowym ( Największa głupota jaką w życiu zrobiłem) i zaczął padać deszcz skuter zaczął zwalniać jechać 30km/h dławić się po dodaniu większej ilości gazu myślałem że dostała się woda do gaźnika i się zasyfił koniec z końcem silnik umarł czyściłem gaźnik nic nie dało paliwo nie dostaje się do cylindra nie można nawet zalać świecy zawsze jest sucha chciałem wlać trochę pod świece i nic nie zagadał więc zacząłem szukać dalej przyczyny dokopałem się do pokrywy zaworów i luzy zdają się być ok ale jeszcze wcześnie psykłem mu samostartem lekko i po odkręceniu pokrywy zaworów śmierdziało nim to logiczne no więc jeszcze zacząłem kombinować z elektryką bo miałem problemy z modułem kiedyś mi wyleciały kable było lutowanie wpinanie kabli odświeżyłem cała wiązkę żeby była dobra rezystancja itp bez śniedzi iskra jest zabójcza ładna niebieska więc wracając do głównego wątku rozebrałem dalej ściągnąłem głowice wyczyściłem ją benzyną ekstrakcyjną zawory się otwieraj po naciśnięciu położyłem głowice grzybkami do góry wkręciłem świece i zalałem równiutko benzyną ekstrakcyjną żeby wyczyścić nagar na tym i sprawdzić czy zawory nie przepuszczają i gdzieś tak po 1.5 godziny znikło połowy benzynki sprawdzałem gładź cylindryczną i jest ładna lustrzana śliczna wręcz tłok też bez zastrzeżeń ma nagar na powierzchni tłocznej ale to normalne ale nie mam pojęcia dlaczego nie ma tam paliwa może mi pomożecie jakoś bo ja już nie mam siły ;/ jeszcze tego nie skręcałem i nie paliłem bo może macie jakieś porady na co powinienem poświęcić więcej czasu jak coś dzięki ;)

Powinieneś sprawdzić kompresje. Jeżeli zawory przepuszczają to czeka Cię wymiana głowicy, lub polerka zaworów do gniazd.

Może ci sie kabelek wypiął od elektrozaworu ssania albo sie zepsuł elektrozawór,kranik mógł ci sie tez zapchac jakims brudem z baku.

specops napisał:

Może ci sie kabelek wypiął od elektrozaworu ssania albo sie zepsuł elektrozawór,kranik mógł ci sie tez zapchac jakims brudem z baku.

Paliwo jest w gaźniku normalnie się dostaje wszystko jest ok od strony paliwowej tylko po prostu tak jak by nie pobierało mieszanki do cylindra spróbuje kupić pastę do docierania zaworów i dotrzeć je