Brak oc

Witam serdecznie jestem nowy na tym forum i piszę do was z ogromnym problemem.Posiadam motorower 50ccm mam go od 1.5 roku, kupiłem go uszkodzonego, lecz rok temu wyjechałem za granicę i motorek stał teraz po powrocie do Polski okazało się że z moim wyjazdem skończyło się ubezpieczenie(dopiero teraz zauważyłem). Motorek nie jest przerejestrowany na mnie i tu pytanie moje czy mogę go normalnie zarejestrowac i ubezpieczyć? Jakie mogą być konsekwencje tak długiego okresu bez OC i przerejestrowania? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

za brak przerejestrowania nic ci nie zrobią. a za brak OC w najgorszym razie fundusz gwarancyjny i kara.
Z tego co pamietam już odpowiadałem ostatnio na taki sam temat wiec może go wyszukaj - tam jest wszystko. Zresztą na stronach FG tez.

Ogólnie za motorower zapłaciłem 400 zł i tak też jest na umowie, a o co chodzi z funduszem i jaka może być wysokość kary

ja piórkuje, ludzie co z wami?

https://www.google.pl/search?q=fundusz+gwarancyjny+kara&oq=fundusz+gwarancyjny+kara&aqs=chrome..69i57j0l5.6231j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8