brak możliwości regulacji gaźnika, słabe przyspieszenie

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    klimi
    Użytkownik

Próbowałem regulować gaźnik. Zakręciłem śrubke od mieszanki i odkręcałem ją powoli, obroty rosły ale nie doszło do momentu zalewania czyli spadku obrotów. Odkręciłem o 2.5 obrotu i poprawiłem wolne obroty – silnik chodzi tak w miarę. Jak zatrzymuje się to potrafi zgasnąć. Po zasłonięciu wlotu do filtra powietrza silnik gaśnie po około 10 sekundach. Ruszając muszę sie odepchnąc żeby skuter ruszył. Do 45km/h rozpędza sie w około 14 sekund. Czy to jest normalne? Z jednośladem wczesniej nie miałem do czynienia. Przebieg 500 km. Wymieniona świeca(Poprzednia świeca była mokra i czarna) i oleje (silnik+przekładnia). Filtr powietrza czyszczony i nasączony olejem.
    Skuter to Toros F16 4T.

klimi
    Użytkownik

Problem rozwiązałem. Najpierw wymieniłem membranę bo się rozciągnęła. Skuter dalej się dusił przy przyspieszaniu. Zmieniłem ustawienie iglicy tak żeby dostawał mniej paliwa i dopiero wtedy udało się wyregulować gaźnik. Problemem była zbyt duża ilość paliwa, po prostu go zalewało.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button