Brak Mocy Skuter 2T

Witam !
Ostatnio postanowiłem , że chciałbym trochę odnowić i może polepszyć trochę osiągi mojego skutera …
Jest to 2T Honda X8Rs 50 cmm . Wymieniłem wydech na EXTRA Gianelli i filtr powietrza na jakiegoś tam Malossi .
Gaźnik wyregulowałem … Wsadziłem troszkę większą dyszę mianowicie 90 . W układzie napędowym ruszałem jedynie wariator i rolki bo nie miały okrągłego kształtu na seryjne 8 gram jak przeczytałem w Spisie rolek do skuterów … (https://www.sqtery.com/wielki-spis-rolek-wariatora-rozmiar-i-waga) I pasek napędowy na tych samych wymiarach firmy Malossi . I mam teraz taki problem , że jakby nie przenosi w ogóle napędu na koło i chyba pasek się ślizga bo po zdjęciu pokrywy korektor momentu obrotowego jest gorący a pasek na wolnych obrotach nieco luźny . Skuter bardzo wolno się rozpędza i osiąga prędkość >35km/h .Przed zmianami miał sporą moc a teraz jak go przytrzymam to na starcie w ogóle nie ruszy … :confused: Sprężyna w sprzęgle jest fabryczna . Proszę o pomoc bo kończą mi się już pomysły co zrobić z tym fantem …
Z góry dziękuje a tutaj daje link do nagrania …
https://youtu.be/tz4kga4nHq0

ten pasek to tam powiewa jak luźna szmata. oczywiście że się ślizga. Są dwie siły napinające pasek:
Pierwsza to schodzący się wariator który wymusza wejście paska na górę wariatora a druga to przeciwdziałająca mu siła ściskająca pasek na korektorze. Jedna z nich może nie działać prawidłowo - coś się zacina.
Ale na twoim filmiku wygląda to tak jakby pasek był dużo za długi. Czy w stanie “spoczynku” (silnik stoi) on jest napięty?

W stanie spoczynku mogę go nawet złączyć palcami … Ale kupiłem go dedykowanego do tego modelu :confused:

Ten wcześniejszy oryginalny był jeszcze bardziej luźny , zmieniłem go bo był już wyjechany … Dziwna sprawa :confused:

a jakie masz oznaczenia tego paska i oznaczenia modelu skutera.
Teoretycznie do starszej X8R (takiej AF49 z 1997-2001) powinien to być pasek o wym. 830x18x32 i 9.1mm wysokości. To by w malossi był chyba model M.619463
ale czesto podają też M619221 a on jest juz 840x18

Na pasku jest tylko 23100-GBY-9010-M1

ale to masz na tym nowym pasku? bo to oznaczenie fabrycznego i taki pasek ma 820-825mm wewnętrznie i jakies 846mm zewnętrznie

Na tym fabrycznym jest 23100-GBY-9010-M1

a na tym co założyłeś?

No to chwila pójdę rozkręcić pokrywę

Na nowym Malossi-619221
Podam panu link skąd go kupiłem to będzie łatwiej https://www.scooterkingz.pl/pasek-napedowy-malossi-special-2

po pierwsze nie panu a po drugie to przeczytaj wątek od początku

Przeczytałem i ?

jeszcze raz…
do skutku.

Jestem dzisiaj ciemny ;D Za długi pasek tak ?

wg wszelkich danych co najmniej to.

Można jaśniej ? Pójść z tym oryginalnym paskiem do Motoryzacyjnego i coś jeszcze ? Co z tym wariatorem i sprzęgłem ? Są ok ?

Mógłbyś mi to tak jasno opisać co mam zrobić ?

nie wiem co z tym sprzęgłem. widze filmik 10x7cm a na nim głównie szalejący pasek i raczej bez szczegółów. reszte trzeba sprawdzić czy odpowiednio pracuje

Ja to mialem tez spadek mocy spowodowany lewym powietrzem od okolo 40km/h kompletnie nie jechal moze to :), a pasek moj tez tak latal dziwnie ale po kilku obrotach zaskoczyl, moze zle zlozyles?