Brak mocy, nagle nie dziala kickstarter

Skuter zawsze odpala z Kickstartera. Od tygodnia zaczął kopcic na biało przy ruszaniu a przy jeździe biel była prawie nie widzialna, silnik pierdział do 30km/h potem pracował już równo, moc miał dobrą. W piątek na skrzyżowaniu dodałem jednocześnie gaz i wcisnalem hamulec bo auto mi wyjechało i zgasł. Z Kickstartera pierwszy raz nie mogłem go odpalić aż do teraz. Na nogę odpalił lecz w ogóle nie miał mocy zebrał się do 25km/h jedynie i cały czas szarpal od razu zjechałem na pobocze i sam zgasł nie dał się więcej odpalić, myślałem że go zatarłem. W sobotę próbowałem odpalić z nogi i juz nie odpalił. Dzisiaj odpala z nogi bez problemu i pracuje na stopce kopcąc tak samo, przy dodaniu gazu koło się kręci. Jak go zdejme ze stopki nie da rady nim ruszyc, zerowa moc. Dziwi mnie, że wzorowy kickstarter nie moze go odpalić, ale kręci dobrze. Moim zdaniem rolki padły czy może sprzegło? Wiem, że nie powinienem pytać tylko zajrzeć, ale będe go rozkręcał dopiero w czwartek.

szkoda że nie wiemy o jakim sprzęcie rozmawiamy ale skoro kopci na biało to płyn z układu chłodzenia (jeżeli ma taki) a jeżeli to powietrzak to jest to niestety olej.
Wiec przepalanie oleju, brak mocy i inne objawy to niestety cylinder, pierścienie i okolice. Zapewne jednak zatarłeś. Co niekoniecznie oznacza kompletne zatrzymanie tłoka. Wystarczy że jest poorany cylinder. Niestety te wióry lecą też do skrzyni korbowej z wałem i każdy kilometr więcej to większe prawdopodobieństwo powiększania się usterki i wzrost kosztów naprawy

Chińczyk generic xor. Każdy kilometr jest nie możliwy bo skuter nie ma żadnej mocy żeby ruszyć jedynie odpala. Koledzy z fb powiedzieli mi że se spalinami przesadzam bo to normalne czy to prawda https://m.facebook.com/groups/453824818111012?view=permalink&id=808257082667782 ? I czy wymiana świecy tu we wszystkim pomoże?

tak, pomoże. plasterek naklej obok. pomoże tym bardziej.

Rozumiem że ci ludzie kłamią a ty wiesz najlepiej jesteś może jakimś mechanikiem? Ja się kompletnie nic nie znam na skuterach dlatego pytam i nie wiem co mają na celu pisanie ironię do osoby która się kompletnie nie zna

ja sie nie znam. ja mam po prostu szklaną kule i wróże. ona się zna.
A kickstarter i odpalanie z kopniaka to to samo (kick to kop po angielsku). A ty chyba mylisz odpalanie z kickstartera z odpalaniem z rozrusznika (startera tzw).

No dokładnie pomyliłem się, no nic zobaczymy co to było w czwartek

to jest proste:

  • czarny dym to nie spalone paliwo (zbyt bogata mieszanka, powodów nie spalania może byc kilka)
  • biały dym co się rozwiewa to para wodna, wtedy przepuszcza układ chłodzenia (też w kilku miejscach może)
  • niebieskawy i gęstszy dym to olej, i na ogół śmierdzi jak olej (pierścienie, cylinder zajechany, uszczelniacze zaworów)

a ponieważ w zdrowym stanie silniki oleju nie palą to znaczy że masz coś nie tak. wiec jak się doda przepalanie oleju + braki mocy i dziwne zachowania to kula twierdzi że to coś z cylindrem tak najprawdopodobniej. Ale że jest tylko kulą a powodów może być milion to podaje ten najbardziej prawdopodobny.
Co i tak zresztą mało ci pomoże jeżeli się na tym nie znasz bo nawet stanu nie bedziesz w stanie ocenić.

Najprostszym i najtanszym rozwiazaniem na chwile obecna bedzie sprawdzenie kompresji. Zawlecz skuter do byle jakiego mechanika, moze byc nawet samochodowy aby tylko mial manometr. Zaplacisz nie wiecej niz na przyslowiowe piwo a bedziesz mial 100% pewnosci co mu dolega. Ale tak jak juz Wombat napisal a nie jednemu tu juz pomogl (mi tez) na 99% cylek sie posypal. I nie odpalaj go dopuki tego nie sprawdzisz bo narobisz strasznego balaganu.