Brak mocy (dławienie sie)

Siemanko. Opowiem all od pocczatku. OK wlałem sobie paliwo jade jade normalnie gites za 30 min wsiadam odpalam jade full gaz 90 na blacie zakret to zwalniam puscilem gaz i zgasl oho no to odpalam ale nic kopie go z 5-7 min odpalil ale od tego wlasnie czasu stracil moc kiedys normalnie licznik zamykalem a teraz ledwi 70 km/h ;/ Przyspieszenie to juz nie to dlawi sie czymś rozpedza sie z 40 sek i 70 km/h i dalej nic gaznik czyscilem, wyregulowalem swieca ma kolor kawy z mlekiem filter powietrza wyczyscilem i nic -.- Moze to przez to, że moj tata wlał do silnika 2t olej na ktorym pisze 4T? Jak go wlal to normlanie chodzil dopiero tak od wczoraj a wlal go z 2-3 tyg temu. Co moze byc przyczyną? Skuter to CPI Popcorn 2004r

Sprawdziłeś stan oleju? I po co jeździsz "full gaz"? Toż to katowanie maszyny...

Oleju jest tyle ile ma byc nie doslownie full gaz u mnie na 2/4 manetce 80 cisne tylko tak napisalem ;d Olej 4t nic nie robi z silnikiem 2t ?-.-

Dodam, że po zrobieniu teraz ok 7km skuter sam gasnie, czasami nie rowno chodzi? czyżby zawory?

przecież napisles ze to silnik 2t . w 2t nie ma zaworow...

A to sry ;d To co moze byc przyczyna? ; ]

Padne zaraz, może by tak ten olej wylać i zalać zbiornik odpowiednim?

To przez ten olej sie tak dzieje? :>

Nie wiadomo. Ale jak wylejesz ten co jest i wlejesz ten odpowiedni to się chyba dowiesz , nie ?

Nieprzypadkowo są osobne oleje do 2t i 4t...

Kiedyś kumpel zalał Mobil 10W40 do swojego dwusuwa. Skuter jeździł niby normalnie ale po 500 km stracił moc i niedługo potem się zatarł.

Oleje do 4T nie są przystosowane do spalania. Mogą zostawić mnóstwo nagaru i nie zapewniać odpowiedniego smarowania.

ludzie to mają pomysły -.-
Ja tak jak nie mam oleju wleje 170ml oleju od podkaszarki spalinowej husqvarna na 5l i jade do sklepu po olej jak kupie na miejscu naleje. biore czyszcze wężyk i wciągam wolej. moim zdaniem lepiej czasem mieć bogatszo mieszanke a te 5l starcza mi na zaledwie niecałe 3dni mniej gazu i jest wszystko jak należy. nie bez powodu kupuje olej za 40zł litr ;) Powodzenia z silnikiem na początek daj mu olej ten co wcześniej lałeś i daj mu bogatszo mieszanke niech tłok ma:D a jak to nieda rady to chyba jedynie nowy tłok

Mieszankę bogatszą w olej? Odradzam. Już ja dobrze wiem dlaczego.

troche podymi i po sprawie jedynie troche świece przeczyścisz i będzie grało. mam skuter od paru latek i cały czas na jednym tłoczku. przejechane ponad 17 tyś km i jakoś wszystko inne daje siwe znaki a nie tłok.......

Spuściłem olej w poniedziałek kupie nowy i zobacze jak bedzie dalej sie dławił czymś i jechal ledwo co 60 km/h to kur** jasna mnie wezmie ;d Dzieki za odpowiedzi :)

Siema mam taki problem z moją maszyną na każdym biegu się dławi nie da się przekroczyć 60kmh gdzie normalnie smiga 110kmh a 120kmh gaznik był regulowany olej wymieniany no i filtr czyszczony

i postanowiłeś napisać tego posta tak kompletnie z czapy , nie podając co to za sprzęt i do tego w temacie o czymś zupełnie innym?