Brak ładowania

Witam dawno mnie tu nie było
Mam problem z yaroxem od jakiegos czasu nie mam ładowania w nim tak mi się wydaje przynajmniej jeżdziłem długo bez świateł by go dostateczneui naładować a tu lipa niby wskazuje na 12,84volta(wg miernika) a rozrusznik obróci wałem raz i staje i pstryka już nie weim co jest grane.
Próbowałem naładować aku prostownikiem lecz po kilka odpaleniach także nie krecił już co to może być czyżby aku szlag trafił ? Ma tylko 3 lata.

najprawdopodobniej aku… też tak miałem i nowy pomógł :wink:

Może ktoś inny się wypowie na ten temat ?

W trakcie ładowania aku był gorący a ładował się może z 3godziny.
I zauważyłem lekkie wybrzuszenie na nim

No to masz jasne :stuck_out_tongue: żaden aku nie powinien się robić gorący nawet jak go ładujesz 2dni (oczywiście dobry aku). Też tak miałem aku był gorący po ładowaniu, miał mało prądu bo mi to a postojówki starczyło na 10 minut i koniec. Jeszcze w moim woda gotowała się więc mój w ogóle a nic był. Więc wymień aku albo od kogoś porzycz i zobacz :wink:

wydojona bateria i tyle … a po drógie podczas ładowanie odkręca się koreczki i ładuje niskim prądem a nie typowo samochodowym.

Nalej nowego kwasu do aku albo wody destylowanej i tak samo pomoże . Mialem to samo nie dawno i aku był suchy . Prosto i na temat. :mrgreen:

SiwUusss napisał:

kwasu



nie leje się kwasu tylko wode descylowaną

a po 2 jak aku jest na nic to się płytki zlasowały i ten kwas je zrzera płytki.

Lethaz napisał:

a po 2 jak aku jest na nic to się płytki zlasowały i ten kwas je zrzera płytki.

To się nazywa Aku Bezobsługowe :D

Siema.
Nie chciałem robić syfu a widzę ze kolega ma podobny problem wiec pisze tutaj. A więc posiadam malage f12 i problem w niej polega na tym ze ładowanie w niej wynosi ok 6V (zależy od obrotów) wymieniałem juz regulator napięcia ale nic nie pomogło dalej jest tak samo a i jeszcze światła raz są a raz ich nie ma teraz to częściej ich nie mam niż mam wiecie może co jest nie tak ??

wcale nie maszł czy są tak słabe że nic nie widać na drodze ale coś tam się blyszczy?

swiateł nie mam w ogóle

a bezpiecznik jest wporządku? zobacz bezpiecznik powinien być na kabelku od aku (+) w takim plastikowym opakowaniu xd

bezpiecznik ktoś ominął. A wie ktos ile powinno wychodzić z cewki V bo podłączałem - do ramy + wtykałem w kostke i odwrotnie i próbowałem na wszystkie sposoby i nic miernik nie pokazywał.