brak kierunków na wolnych obrotach

Witam, mam pytanie. Chodzi o skuter znajomego, jest to chiński skuter nie wiem jakiej marki ale wszystko raczej to samo co w innych chińczykach.. Problem jest taki: brak kierunkowskazów na wolnych obrotach, dopiero gdy się rozpedzi i obroty są wysokie wszytko działa, tak jak by na luzie miał jakiś duży pobór prądu. Mówił, że zmieniał żarówkę świateł mijania wiec może włożył za mocną ale nie sptyałem go czy problem jest też na wyłączonych światłach..

Dajcie znać znawcy tematu co to może się dziać :D
Pozrdawiam
Artur

Może akumulator jest wyładowany ?

zbyt duży pobór prądu lub słaby akumulator
prądnica prądu zmiennego ma słabą wydajność przy niskich obrotach

Rozumiem Panowie ale skąd ten duży pobór prądu się wziął skoro wczesniej było dobrze? Obstawiał bym bardziej akumulator ale też się zastanawiam bo po dłuższej jezdzie powinien się podładować.. Chyba ze jest tak słaby że nie daje rady. A tak wogóle to ile powinien pokazywać na mierniku dobry aku w skuterze?

~13v

czyli to samo co w samochodzie. Dobra dzięki za podpowiedzi gdzie szukać usterki. Myślę że w weekend zajrzę mu do tego skutra i jak rozkminie o co chodzi to dam znać. Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś rady :D

Pozdrawiam

Witam sory że po tak długim czasie odpisuje ale dopiero co znajomy kupił akumulator. Po jego wymianie skuter zaczął działać prawidłowo, kierunki działają bez problemu. Dzięki za porady trafiliście 100 procent w temat :D Ale skoro tak dobrze radzicie to powiedzcie mi coś na temat blokady na module. Wydaje mi się że jest zblokowany bo jak stoi na nóżce centralnej i odkręcam manetke na maksa to zaczyna wchodzić w obroty i nagle takiego muła dostaje. czytałem na temat różowego kabelka ale go tam nie ma, a są chyba dwa rodzaje modułów. Czytałem też że trzeba gdzieś naciąć obudowę modułu i przeciąć drucik.

Dajcie znać co i jak :D
Pozdrawiam