brak isky i przebice w nowym silniku gy6

(jeżeli nie ten dział to prosze o przeniesienie) Pilnie proszę o pomoc a mianowicie zamowilem nowy silnik gy6 80ccm i od pory gdy go wsadzilem w rame i podłączyłem całą elektryke prawidłowo nie mam iskry a gdzies mam przebicie silnik×rama (instalacji nie sprawdzalem ale w starym silniku iskra byla i nie było przebicia) czy ktoś wie jak to naprawić? może iskrownik przełożyć ze starego silnika?

Możesz spróbować przekładając starą prądnicę ale zacznij od sprawdzenia instalacji. Poodłączaj kostki i miernikiem ustawionym na testowanie diody sprawdź gdzie zwiera do masy.

sprawdziłem kostke od iskrownika/prądnicy i dwie jakby szybkozłaczki/piny nie wiem jak to sie zwie sprawdziłem także samą cewke zapłonową, kostke od rozrusznika i tp i nigdzie dioda sie nie świeciła a silnik krecił (sprawdzałem śrubokrętem takim z diadą w środku do sprawdzanua czy jest prąd)
może potrzebuje coś innego? wsadzic jakis inny miernik w 2 “złącza” kostki? czy może lepiej od razu iskrownik pżełożyć jeżeli w stary silniku jest dobry?

na tym próbniku masz zapewne na rękojeści zakres napięć w którym działa… założe sie że jest powyżej 100V…
potrzebujesz miernika uniwersalnego (multimetru) i wiedzy

kurczaki czyli nie sprawdze insralacji bo nikt z moich znajomych takowego nie ma a ja sam też nie posiadam ale pomyslalem ze może wina tego że nie ma iskry może też być pogżebana w module zapłonowym, może sie popsoł? podobno szybko sie psują a zamowilem odblokowany prawie rok temu a wczoraj patrze a on cały w czymś usyfiony i go nawet nie sprawdzalem bo zapomnyałem o nim. może to jego wina że nie ma iskry?

Miernik elektroniczny taki podstawowy kosztuje w sklepie budowlanym ok 20 zł

zakupiłem multimetr i posprawdzełem wszystkie kostko i wszystko było ok wiec przełożyłem stary iskrownik i jest juz iskra odpala i wszystko ok. serdeczne dzięki wszystkim za pomoc