Brak Iskry skuter 4T

Witam
Od około tygodnia męczę się z kolegą ze skuterem Quinqi 4T ( Zwykły chińczyk 4T )
I mamy problem z iskrą.
Zostało wymienione:

  • Modul
  • Cewka
  • Iskrownik
  • Oraz elektryka była rozpruta i jeszcze raz zaizolowana.

Stało sie po jezdzie w deszczu, Po zdjęciu elektryki było można zauważyć wode, po wysuszeniu włożylismy całą elektryke oraz nowy modul cewke i iskrownik, i podczas kopania jest ładowanie itp gdyż swiatła na pare sek sie włączają ale nie ma iskry.
I Dzis podłączylismy akumulator i wywaliło bezpiecznik i iskrzy ( Jest zwarcie)
Macie pomysły?

Edit: Zapomniałem wspomnieć że został włożony nowy regulator napięcia i dalej to samo

szukac zwarcia

Elektryka była cała zdjęta i nie ma tam żadnego zwarcia, Gdzie jeszcze może być jakieś zwarcie? W Jakich okolicach

Zauważyłem na kostce od stacyjki jakiś smar, Usune smar z kostki i potem spróbuje, ew. z 2 skutera sie przełoży stacyjkę

To samo

Zwarcia nie ma, Zrobiłem układ z ok. 3 schematów i dalej to samo, brak iskry.
Ew. Ma ktoś schemat do samego układu zapłonowego aby była iskra? Posiadam wszystko co będzie potrzebne

A może po prostu zmień świecę :smile:

Swieca była zdjęta.

Ale już można zamknąć temat, Całą elektryke przełożylismy z 2 skutera i podłączylismy iskrownik pod 2 skuter i była iskra, wiec do wymiany jeszcze raz iskra i elektryka.

Ogarnij sobie na youtubie ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=FxrN0woL6_I domyślam się że to opisane na filmiku jest sprawcą niedomagań, sytuacja bardzo podobna :slight_smile:

Nie nie, Stopka była juz odłączona wczesniej ale dzieki za odpowiedz.
Ale problem juz rozwiązany

Co było przyczyną jeśli można wiedzieć? :wink:

Napisałem wyżej,
Elektryka do wymiany ( Kable )
i Iskrownik

Mam elektryke itp i dalej nie ma iskry…

Ale na uziemieniu przy pokrywie były iskry macie pomysł?

Naprawde nie mam już siły i funduszy na strzelanie w ciemno

a jak tak szumnie piszesz ze “elektrykę przekładasz” to konkretnie co?
No i raz sie problem rozwiązał - to chyba sprawdziłeś że tak napisałeś… a potem że jednak nie. W sumie to już tak namieszałeś że tylko ty wiesz o co chodzi.
jest namotane, przekładane x razy. Jak nie opiszesz prządnie co masz i co przekładałeś SPRAWDZAJĄC POPRAWNOŚĆ to raczej nikt nie zgadnie co może być nie tak.

Przecież wcześniej pisałeś, że już iskra jest:) Podpowiem ci coś. Jeśli rzeczywiście po przełożeniu części ze starego skutera przez jakiś czas miałeś iskrę, a teraz znowu znikła, to albo cewkę szlag trafił, lub po prostu moduł. Po prostu masz gdzieś na którymś kablu zwarcie i musisz je znaleźć, inaczej wszystko ci wokół będzie paliło.

Tak na przyszłość. Jak iskra znowu się pojawi, to weź wieczorem pozdejmuj z niego te wszystkie plastiki, po czym odpal go następnie zgaś światło i powoli polewaj po wszystkich kablach wodą. Tam gdzie będzie się iskrzyć- to będzie zwarcie :-))

nie polewa sie kabli wodą tylko psika z rozpylacza. i patent działa TYLKO na kabel wysokiego napięcia - od cewki do świecy. Do tego tak nie szuka się zwarcia tylko PRZEBICIA a tylko kabel WN ma taki potencjał elektryczny żeby to zobaczyć.

Juz pisze wszystko na spokojnie:

Nie miałem iskry więc wymieniłem:
Cewke
Iskrownik
Modul

I Dalej jej nie było wkoncu przełożylismy Kable modul i cewke do mojego skutera ze skutera kolegi, i dalej nie było iskry.
Wkońcu podłączylismy pod jego skuter iskrownik i kablami do mojego i po kopnięciu jego skutera u mnie pojawiła sie iskra więc myślelismy że to kable.

Kable dziś przyjechały podłączam i dalej nie ma, Po pokopaniu kantem oka zauważyłem na uziemieniu do ramy jak iskrzy, Po kopnięciu na ramie były iskry przy uziemieniu.
Więc jest przebicie…
Ale jest wszystko nowe i nie powinno tak być
Nie mam już sił…

@Wambat Zwarcie, a przebicie to jest jedno i to samo. I się mylisz. nawet nie wiesz jak bardzo. Kiedyś w taki sposób znalazłem w swoim bartonie zwarcie na kabelku, który idzie do do lampy. Zwarcie lub jak wolisz przebicie po zlaniu wodą w nocy dostrzeżesz na każdym kabelku w którym przepływa prąd.

@TomeQmix Przepala ci bezpiecznik?