Brak iskry Majesty 125

Witam.Posiadam yamahe majesty 125cm z 2001r .Skuterem jeżdżę bezawaryjnie 7 lat.Parę dni temu wróciłem nim z pracy bez problemów , następnego dnia skuter już nie odpalił.Okazało się że nie ma iskry .Wymieniłem cewkę oraz świecę i nadal nic .Proszę o pomoc gdzie szukać dalej .Cała awaria stała się nagle , wcześniej silnik pracował super . Pozdrawiam

szukaj w zasilaniu cewki, modułu, podmień moduł jak możesz…itd bo tu już przyczyna może być od prozaicznej - typu padł moduł czy jakiś pin nie styka po jakieś hardkory typu czujniki nóżek bocznych, immobilizery .itd oszalały

Dziękuję, czujnik nóżek działa bo inaczej by nie kręcił , powiedz proszę gdzie jest moduł.Czy iskrownik też mógł paść tak nagle ?

wszystko mogło nagle paść. na tym polega awaria :slight_smile:
nie wiem gdzie majesty ma moduł - zapewne pod wanną pod siedzeniem - ale to sobi tak tylko strzelam.
W takim wypadki najlepiej pobrać z neta manual napraw/serwisowy i wszystko tam jest. Nawet procedury diagnostyczne na konkretne usterki.

Tylko się tak zastanawiam że ona jest na gaźniku i z tego co mi się wydaję ona nie mam modułu- chyba że się mylę i go nie zauważyłem

modułu wtrysku (ECU) nie ma ale moduł zapłonowy ma

Ok,dziękuję poszukam i podmienię na nowy

Pytanie jeszcze, może ktoś wie gdzie znajduję się moduł zapłonowy ?,chodzi mi umiejscowienie.

google: majesty 125 service manual
i wszystko wiesz

Ok.Znalazłem