brak iskry i ominięcie stopki bocznej YIYING

Witam posiadam problem ze skuterem dostałem go od wójka podobno jechał i nagle zgasł stwierdziłem brak iskry kabel i cewka WN nowe świeca sprawna chciałem odpiąć stopke boczną jak na i instrukcjach w internecie zmostkować dwa zielone lecz u mnie od samego czujnika wychodza 3 kable i wchodza w plastikową rurkę i na końcu sa już tylko dwa rozciąłem tą rurkę żeby sprawdzić gdzie podział się trzeci kabel i jest on sądze że oryginalnie ucięty przy czujniku od strony instalacji skutera też sa tylko dwa kable do tego czujnika co musze zrobić żeby tą stopke ominąć ? z góry dziękuję za odp pozdrawiam

zewrzyj albo rozewrzyj i patrz co się dzieje. albo zobacz co robi z tymi kablami styk w stopce bocznej

obojętnie czy stopka złożona czy rozłożona łączy oba kable i sprawdzałem iskrę na zwartych i rozwartych i iskry brak

wiec to nie kwestia stopki - a przynajmniej nie w stopce - może w jej kostkach. ogarnij iskre najpierw to ze stopką dojdziesz od razu

no tak tylko gdzie szukać teraz tej iskry jeśli włączam światła i kręce rozrusznikiem i światło się delikatnie jaży i po pomiarze iskrownika na każdej szpuli jest 0,6ohm przypuszczam że iskrownik ok impulsator mierzyłem też ok cdi podmieniłem tylko że od 25ccm też nic nie dało… jakieś pomysły ?

podmień cdi na własciwy a nie od czegos innego z inną instalacją, posprawdzaj masy, zasilanie modułu, czy niejest zwarta masa gasząca lub inne połaczenia w stacyjce, zwarcie w regulatorze napięcia.
tu się nie zgadnie tylko trzeba sprawdzać. a nawet nie piszesz co to za sprzet, pojemnosc…itd a chcesz żeby ci doradzać jak diagnozować i co diagnozować w elektryce

witem to jest yiying 50ccm

Witam ponownie a więc wszystko wymieniłem na nowe iskrownik z impulsatorem cewke zapłonową moduł cdi regulator napięcia masa na ramie jest a iskry jak nie było tak nie ma zauważyłem że na przewodach od cewki zapłonowej pojawia się prąd ale tylko jak cewka jest odłączona po podłączeniu cewki prąd znika

no na odłączonej cewce nie bedzie prądu. a możesz jaśniej?

jeśli odłączę cewke zapłonową i pod przewody od cewki podłącze miernik i kręcę rozrusznikiem pojawia się prąd po podłączeniu cewki na tych samych kablach i kręceniu rozrusznikiem prądu nie ma