Brak dowodu kupna-sprzedaży a rejestracja

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Cichy
    Uczestnik

Witam. Jestem posiadaczem derbi sendy która nie ma dowodu kupna-sprzedaży u 1 i 2 właściciela.1 właściciel mieszka w Holandii więc nie ma jak zadzwonić ani pojechać. Co mam robić?

Wombat
    Moderator

isc na policje lub wydziału komunikacji, opisać sprawę. zapewne czeka cie wizyta na policji – oni sprawdzą czy pojazd nie jest poszukiwany. Następnie jest takie coś jak procedura nadania nowych cech identyfikacyjnych pojazdu.
    Ale to długa droga

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Cichy
    Uczestnik

Ale w papierach mam wszystko o gościu z Holandii i papiery do derbi to trzeba iść na policje?

Kazek31
    Uczestnik

Nikt ci tego nie zarejestruje bo bez umowy sprzedaży tamten gostek z Holandii jest nadal właścicielem pojazdu!!! Jak ty to sobie wyobrażasz?

Cichy
    Uczestnik

A jak bym kupił nową rame i wszystko przełożył?

Wombat
    Moderator

a jakbyś kupił inny motocykl i nic nie przekładał? to to samo.
    Kupując nową/inną ramę z kwitami i ciągłością własności kupujesz de facto nowy pojazd. Bo jest identyfikowany po cechach nabitych na ramie a nie na oponach 🙂

Cichy
    Uczestnik

O ale nie mam funduszy na nowy motocykl :/

Wombat
    Moderator

za to miałeś fundusze na moto bez papierów :). To teraz masz dodatkowe wydatki. Zadzwoń do Wydziału Komunikacji w poniedziałek i się dowiedz co możesz w takiej sytuacji.

Cichy
    Uczestnik

Są papiery tylko nie ma dowodu kupna sprzedazy:/

Wombat
    Moderator

no to nie ma papierów.

Cichy
    Uczestnik

To kupię rame z papierami i przeniose wszystko i sb zarejestruje nie chce mi sir bawić w policje

Robert
    Uczestnik

Jest jeszcze metoda: Znajdź polsko-angielską umowę kupna-sprzedaży, wypełnij, ktoś „ręką Holendra” podpisze w odpowiednim miejscu i gotowe.
    Trzeba to zrobić z głową. Warto by było sprawdzić czy nie pochodzi z kradzieży.
    Nie namawiam ale w kraju, gdzie każdy urząd robi nam pod górkę musimy sobie radzić.

To nie ja pisałem 🙂

Wombat
    Moderator

ale w tym wypadku urząd nie robi pod górkę. ktoś sprawdzi vin, okaże się że pojazd wyrejestrowany w holandii na stałe bo cośtam, sprzedany komu innemu a kolo się zjawi z umową na kogoś innego.
    A w holandii mają telefony. Podobno nawet prąd mają.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button