Boation BT50QT-9D brak iskry

Witam około 1.5 mies. Temu zakupiłem skuter boation BT50QT-9D, skuter 15 letni z dosyć niskim przebiegiem 3050km po, robieniu oko) o 800km pojawiły sie problemy z odpalaniem( palił kiedy chciał z rozrusznika jak i z kopki) wiec postanowiłem trochę podłubać, pierw przeczyscilem dzwon(był cały z kurzu, który nawet po przetarciu palcem zostawał a więc postanowiłem że przeczyszcze całość benzyną oraz przedmucham kompresorem) problem z odpalaniem na chwile ustał skuter świetnie chodził lecz po zrobieniu ok. 100km problem znowu sie pojawił okazało się że kable które były spięte na cewkach od fajki zwyczajnie się kończyły a więc odcialem kawałek gumki z kabla i spialem ten kabelek miedziany z cewką (zabespieczyłem itp…) skuter palił bez zarzutu z rozrusznika jak i na kopke, po paru dniach problem znów się pojawił - kompletny brak iskry, a więc dziś zabrałem się za to, po połowie dnia grzebania przy nim postanowiłem że przeczyszcze moduł znajdujący się obok akumulatora ponieważ był lekko (naprawdę lekko oblany elektrolitem) ponieważ zamontowałem w skuterze nowy akumulator to nadmiar musiał się wylać na ten moduł a więc wyciągnąłem go przeczysciłem oraz wysuszyłem suszarką(dla pewności) chwile po oczyszczeniu podłączyłem go spowrotem pod skuter, o dziwo skuter odpalił, zgasiłem go ,kopnąłem w kopkę wszystko w pełni działało, po około godzinie chciałem się nim przejechać a tu znów pojawił się brak iskry i zerowa reakcja z kopka jak i z rozrusznika. Jutro planuję kupić nową fajkę wraz z modułem, macie jakieś pomysły co jeszcze mógłbym z nim zrobić/co kupić i wymienić?

może czujnik bocznej stopki ci takie numery robi że odcina zapłon. masa ludzi pozbywa sie tego czujnika bo bywa przyczyną problemów - jest nisko, jest słabo osłoniety a ma wpływ na zapłon…