Blokady Toros Fresco

Piszcie tutaj jakie są blokady w Torosie Fresco. Wszystkie BLOKADY.
Nie dyskutujcie o cylindrach i docieraniu. Ja mam 1000 km przejechane interesuje mnie jak go odblokować. Dokładnie można zrobić temat wyjaśnić wszystko.Na pewno wielu osobą to się przyda. Pozdrawiam.

Blokadą jest jedynie kabel czujnika na dzwonie , nic innego niema.
Nie piszcie o zwężce w filtrze powietrza jako o blokadzie bo to nie jest blokada i wyciągnięcie pogorszy osiągi. po wyciągnięciu zwężki trzeba wymienić dyszę główną na większą i wyregulować gaźnik a przy pojemności 50 nic nie da no może trochę ale i spalanie wzrośnie.
Po odłączeniu czujnika i oczywiście dobrze wyregulowanym gaźniku skuter jedzie na prostej pod lekki wiatr ok 60km/h GPS bez wiatru ok 65km/h z górki wskazówka wychodzi za licznik.
Zaślepiłem jeszcze coś w rodzaju "EGR" , ale to nie do końca blokada tylko układ dodawania świeżego powietrza do spalin żeby skuter przeszedł normy EURO i mógł być sprzedany w europie.

Gaznik wyregulowac tk chodzi o obroty czy mieszanke i mniej czy wiecej?
Gdzie jest ten wlot spalin.?

Mieszanka i obroty.
A z tym niby "EGR" to poczytaj, jest tego trochę. Za dużo pisania i wyjaśniania.
A ile ci teraz jedzie skuter?.

55 km/ h około .

ale napisz chociarz czy to jest na wierzchu ten egr czyu w tłumiku czy gdzie.

55km/h powinno ci wystarczyć.

Na tzw "EGR" składa się kilka rzeczy w skuterze.
Zacznij od zaślepienia "SLS" który znajduje się na pokrywie zaworów potem przepnij odmę z wyjścia filtra powietrza na wejście.

Wpisz w wyszukiwarce to co cię interesuje to na pewno dużo znajdziesz.

Witam wszystkich forumowiczów,
dzisiaj grzebałem przy swoim Fresco i znalazłem chyba w końcu blokadę (widziałem zdjęcie elektornika).
Wygląda to tak:

Czy odłączyłem dobry kabel?
Skuter wcześniej szedł około 43 km/h i nie więcej, teraz na prostej 50 km/h i 60 z górki.

Tak to ten.

elektronik napisał:

Tak to ten.

Dzięki.
Tylko trochę mnie dziwi to 50 km/h, gaźnik jest raczej dobrze wyregulowany. Na razie muszę go do końca dotrzeć.

elektronik napisał:

Blokadą jest jedynie kabel czujnika na dzwonie , nic innego niema.
Nie piszcie o zwężce w filtrze powietrza jako o blokadzie bo to nie jest blokada i wyciągnięcie pogorszy osiągi. po wyciągnięciu zwężki trzeba wymienić dyszę główną na większą i wyregulować gaźnik a przy pojemności 50 nic nie da no może trochę ale i spalanie wzrośnie.
Po odłączeniu czujnika i oczywiście dobrze wyregulowanym gaźniku skuter jedzie na prostej pod lekki wiatr ok 60km/h GPS bez wiatru ok 65km/h z górki wskazówka wychodzi za licznik.
Zaślepiłem jeszcze coś w rodzaju "EGR" , ale to nie do końca blokada tylko układ dodawania świeżego powietrza do spalin żeby skuter przeszedł normy EURO i mógł być sprzedany w europie.

Mówisz o zwężce w filtrze uwierz dało coś,a nie gadasz bzdury... mi to poprawiło start i to jak. Teraz ma moc nie muli i wgl ;], a co do blokad to ja mma zmieniony moduł na sportowy i to wszystko dalej szukam szukam i nie wiem dzie są :D paliwa aż tak nie chleje:)

Witam.
To życzę Ci powodzenia w szukaniu tych blokad.
Daj znać jak coś znajdziesz.
Pozdrawiam.

ok

W markecie jest promocja na ten model skutera czyli Tores Fresco, wiem, że jest to połączone z zippem więc piszę w tym dziale. Chciałem kupić go jutro, ale najpierw, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś to ma, jak to się sprawuje, jakie są osiągi, jak to jest z blokadami po ilu mi je zdejmą i czy tracę wtedy gwarancje, jakie są dokładne dane techniczne, bo szukałem i na wielu stronach jest różnie. Jakby ktoś mógł mi udzielić tych wszystkich informacji to była bym wdzięczna.

Z ciekawości: w jakim markecie i w jakiej cenie?

adar102 napisał:

W markecie jest promocja na ten model skutera czyli Tores Fresco, wiem, że jest to połączone z zippem więc piszę w tym dziale. Chciałem kupić go jutro, ale najpierw, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś to ma, jak to się sprawuje, jakie są osiągi, jak to jest z blokadami po ilu mi je zdejmą i czy tracę wtedy gwarancje, jakie są dokładne dane techniczne, bo szukałem i na wielu stronach jest różnie. Jakby ktoś mógł mi udzielić tych wszystkich informacji to była bym wdzięczna.

ps: Jesteś obojnakiem? Raz piszesz: "Szukałem" a za chwilę "była bym wdzięczna"

Ja mam 4t. W jeden sezon przejechałem 6.000km bez awaryjnie. Odblokuj sobie go tak po 1000km. Po odłączeniu kabelka od blokady skuter leci 60kmh a z górki wychodzi po za skale. Spalanie ok. 3l. Duży , wygodny do jazdy we 2 osoby. Skuter godny polecenia! Za ile ten skuter jest i gdzie ?

odradzam , wczoraj minąłem takiego na światłach i jego przyspieszenie było...sorki, on nie miał przyspieszenia :)

Słuchajcie, mam problem z Torosem fresco, nie pali, ale jak dłużej postoi, tj.około tygodnia, trzeba go bardzo długo kręcić. JAk jeżdzę nim codziennie, nie ma różnicy ciepły, zimny pali od razu, problem się pojawia wtedy, kiedy postoi kilka dni. Z góry wam dziękuję za pomoc.

Sory ze odkopuje stary temat, Ale czy w gazniku we fresco jest blokada? Sprawdzal ktos pod tym dekielkiem czy jest ta srobka?

Ja nie miałem tam żadnej blokady, jedynie ten kabelek.