Blokada w Wariatorze keeway matrix

Witam
Przy okazji gdy sprawdzałem dziwne stuki w wariatorze znalazłem dziwną podkładkę , taki pierścień na tulejce. Po przejrzeniu forum okazało się że jest to blokada. Postanowiłem ją zdjąć i po zdjęciu skuter rozpędzał się do 40km/h i 6tyś obrotów. Po ponownym założeniu skuter rozpędzał się normalnie do 53km/h oraz 8tyś obrotów. Wymieniłem rolki na troszkę cięższe i skuter gorzej startuje a zysku na prędkości nie ma żadnego. I tutaj moje pytanie , czemu nie mogę przekroczyć magicznej granicy 53km/h (oczywiście po prostej) w autoryzowanym serwisie usunięto mi zawirowywacz spalin.
Proszę o pomoc bo te kilka km/h by się bardzo przydało, nie chcę mieć 90 a chociaż 65km/h ponieważ ponieważ bardzo często wyprzedzają mnie np. tiry z różnicą 5km/h a to troszkę niebezpieczne :-)

ja w swoim Baotianie musiałem zmienić pasek na krótszy - miałem 738x18 i zmieniałem na 729x17,7 i zamiast 55 jechał 60.

Sprawdź jeszcze czy nie masz czujnika w tej pokrywie od wariatora - jak jest to przetnij kabelek (oczywiście poza obudową ;) )

Fidzos napisał:

I tutaj moje pytanie , czemu nie mogę przekroczyć magicznej granicy 53km/h (oczywiście po prostej) w autoryzowanym serwisie usunięto mi zawirowywacz spalin.

Pierścień na wiariatorze to nie jedyna blokada. Nie napisałeś jaki masz skuter, z jakim silnikiem. Jeśli to dwusuw to na pewno ma zwężkę w kolanku wydechu.

Czytaj nazwe tematu agencie :)

Ok żeby było wszystko jasne
Skuter :
Keeway Matrix rocznik 09
Silnik 49ccm 2T

Blokady ściągnięte :
kolanko wydechu
coś na filtrze powietrza było
a prędkość nadal nie przekracza magicznych 53km/h

dałem cięższe rolki zamiast 5,9 6,5 i zrywność zmalała ale vmax nie wzrósł

Teraz wyjołem ten pierścień i obroty z 80 tys spadły do 60 a prędkość z 53km/h do 40km/h. I wydaje mi się że pasek się wtedy ślizga jakoś jak puszczę manetkę gazu. I ogólnie tak jakoś inaczej więc założyłem pierścień z powrotem

Mnie ciekawi czemu przy zdjęciu jakiejkolwiek blokady nie poprawia się vmax lub kop przy starcie.

Musisz odblokowac Moduł CDI, to on blokuje CI prędkośc i obroty

A mam jeszcze pytanie odnośnie rolek do wario. Byłem dzisiaj na poczcie i na wadze do listów wyszło że oryginalne rolki w keeway-u ważą 5g i teraz takie pytanie jakie najlepsze rolki by były do keewaya może przy zdjęciu blokady z wario trzeba dobrać rolki ?