Toros F16 – jak zdjąć blokadę w tym skuterze ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Toros F16 – jak zdjąć blokadę w tym skuterze ?

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe kambo9 kambo9 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kambo9
    kambo9
    Użytkownik

Witam. Otóż mam na swoim Toros F16 więcej niż 500km i chciałbym zdjąć blokadę lecz nie wiem jak się do tego zabrać. Szukałem w google ale nie wiem czy to są odpowiednie sposoby 🙂
    Proszę o szczere i sprawdzone odpowiedzi 🙂

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

Coś mi się nie chce wierzyć, że szukałeś. Pierwsza lepsza strona i masz opisane krok po kroku ściąganie blokad. A wracając, musisz znaleźć różowy kabel wychodzący od przekładni i po prostu go rozpiąć. Tyle w temacie blokady f16.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe kambo9
    kambo9
    Użytkownik

A dokładniej to gdzie on się znajduje tam z boku nad tłumnikiem ?

Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

wychodzący od — >PRZEKŁADNI<– i po prostu go rozpiąć.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Przekładnia czyli element przenoszący napęd z silnika na koło, w skuterach jest ZAWSZE po lewej stronie. Czyli po przeciwnej do wydechu (bo jak inaczej wcisnęli by te dwa elementy po tej samej stronie). Ja również posiadam F16 i fabrycznie miał on blokadę wyłącznie na module. Najlepiej wymień cały moduł na odblokowany. Po usunięciu blokady z przekładni (czujnik znajduje się na jej pokrywie od środka) rzeczywiście odblokujesz skuter, ale fabryczny moduł będzie mulił na wysokich obrotach. Żeby dojść do modułu musisz włożyć rękę od prawej strony pod podłogę lub zdjąć kanapę, moduł będzie zamocowany do ramy na przeciwko głowicy.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    Zdjęcie profilowe kambo9
    kambo9
    Użytkownik

Dziekuję 🙂 I tak właśnie zrobię 🙂 A ile leci po wymienieniu modułu ?
    I czy to ten http://allegro.pl/modul-zaplonowy-zipp-toros-f16-astec-smart-4t-i4228661610.html

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Musisz wpierw wyjąć moduł i zobaczyć jakie masz gniazdo. Ja miałem 4 + 2 czyli to: http://motor-x.pl/modul-zaplonowy-mzaskto1tta000-5906312661944-2,p.html Po wymianie modułu, pełnym dotarciu i odpowiednim wyregulowaniu gaźnika zamykał licznik.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    Zdjęcie profilowe kargulec12
    kargulec12
    Użytkownik

Nie trzeba wcale modułu wymieniać rozepnij po prostu ten kabelek. http://www.youtube.com/watch?v=aiZh9CBHosE

Zdjęcie profilowe kambo9
    kambo9
    Użytkownik

kragulec12 ja takiego w moim f16 kabelka nie mam 🙂 Rocznik 2012 . Deep_Nothing myślę, że moduł to sedno sprawy bo odpięcie tzw. tego kabelka pełnej mocy mu nie da 🙂
    Dziękuję za szczere odpowiedzi 🙂

Zdjęcie profilowe Krzoku4
    Krzoku4
    Użytkownik

Ja mam z 2012 i kabelek jest:)

Zdjęcie profilowe kargulec12
    kargulec12
    Użytkownik

A ile masz kabli wchodzących do modułu ? Jeśli 6 to jeden musisz odciąć.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie