Blokada skutera / różni użytkownicy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #105129 Reply
    R911
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

Pytanie do doświadczonych kierowców. Załóżmy, że skuter współdzielą dwie osoby. Jedna z pr. j. KAT A druga pełnoletnia przed wprowadzeniem nowej ustawy, z dowodem osobistym. Skuter ma blokade do 45kmh ktora mozna wylaczyc guzikiem. Osoba z Kat A jezdzi bez blokady, a ta druga ją włącza. Co w przypadku gdy zdarzy się wypadek tej osoby bez Kat A. przy włączonej blokadzie? Bo Policja pewnie będzie chciała udowodnić, że blokada była wyłączona w trakcie zdarzenia.

#105140 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

Idąc Twoim tokiem myślenia musiał byś mieć dwa ubezpieczenia (dla motocykla)bo takim wedle prawa pojazdem staje się skuter przekraczający którykolwiek z parametrów o których mowa w przepisach oraz co za tym idzie dwa dowody rej a to jak wiadomo jest nie realne do jednych tablic:).

#105147 Reply
    R911
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

faktycznie:) dzieki!

#105149 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Jak masz blokade prędkości i cylinder 49 ccm to możesz jeździć na dowód. Z wyłączoną blokadą to nie chroni Cię żadna kategoria, jeździsz nielegalnie i w razie wypadku teoretycznie nie masz OC. Teoretycznie, bo nie wiem jak dokładnie sprawdzają taki pojazd.

#105153 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Aby Ci udowodnić, że jechałeś powyżej 45km/h to musieli by Ci pokazać zdjęcie z fotoradary gdy jechałeś. Gdyż myśląc logicznie w trakcie wypadku nie tylko mogą się stać uszkodzenia zewnętrzne (typu owiewki), a również uszkodzenia wewnętrzne np. bendix, krater silnika, czy nawet impulsator od blokady prędkości umieszczony w przekładni.

Policjant też nie może przejąć twojego pojazdu w celu sprawdzenia czy skuter jedzie więcej niż 45km/h, gdyż musiał byś spisać z nim umowę najmu. Do tego dochodzi jeszcze odpowiedzialność za pojazd, bo jaką masz pewność, że jak tylko policjant nie wyjedzie tym skuterem z zakrętu to nie zderzy się z tirem? Wtedy policjant powinien być oskarżony o brak prawa jazdy A1 (chyba, że takowe posiada, lub „większe”), bo przecież według niego tak jest, gdyż mówi, że skuter jest motocyklem. Tak więc policjant musiał by płacić z własnej kieszeni za uszkodzenia tira.

#105159 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

Policja ma prawo zabezpieczyć pojazd biorący udział w zdarzeniu do badań za pokwitowaniem

#105161 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Policant może sprawdzić Twój pojazd jak ma jakieś podejrzenia, nie musi z Tobą nic spisywać.

#105163 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

Otrzymujesz pokwitowanie jak przy zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego

#105165 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Może „sprawdzić” pod kątem hamulców, świateł, ale nie może nim jeździć. A raczej nie będzie posiadał rolek do pomiaru prędkości.
    On i może nic nie musi, ale ja wtedy żądam spisania umowy najmu, gdyż skuter zmienia kierującego, a takowa umowa była by jedynym dowodem kto wtedy spowodował zdarzenie.

„Policja ma prawo zabezpieczyć pojazd biorący udział w zdarzeniu do badań za pokwitowaniem” – Pokaż gdzie to przeczytałeś.

Do tych zdjęć fotoradaru, to na zdjęciu musi być widoczny numer rejestracyjny. A jak wiadomo rzadko się zdarza fotoradar stacjonarny robiący zdjęcia z tyłu.

#105168 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

W swoim notatniku:)

#105170 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Dostajesz pokwitowanie i tyle, tak samo w czasie wojny wojsko może przejąć Twój pojazd i nikt z Tobą negocjował nie będzie. Policjant oczywiście odpowiada za Twój sprzęt.

#105171 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Tak czy siak ogólnie trudno jest udowodnić przekroczoną prędkość po zdarzeniu drogowym, bo wtedy uszkodzić się mógł impulsator od prędkości, a więc co z tych badań będą mieć?

Podsumowując aby ci to udowodnić musieli by jechać za tobą i kręcić cię radarem, lub suszarką. Ale tak praktycznie to oni bardziej są zajęci piratami drogowymi, którzy pędzą 100km/h po mieście, niż małym bzykiem, który jedzie 55km/h ledwo przekraczając dopuszczalną prędkość motoroweru.

A tak po cichu, to oni też są za tym, aby jeździć odblokowanym skuterem, bo wiedzą dobrze jakie tamowania ruchu powstają gdy jedzie taki z blokadami.

#105172 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Mi się rozchodzi o wypadek, sprawdzą czy masz większy cylinder czy nie, blokady ściągnięte to pół biedy. Choć patrząc co dzieciaki wypisują to bez blokad pod setkę można jeździć 😉

#105173 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

W laboratorium policji nie ma najmniejszego problemu sprawdzić czy skuter spełniał wymogi przepisów jak i to czy pobita żaróweczka w momencie zderzenia była sprawna i włączona 🙂 pojazd zostaje prześwietlony na wskroś a sprzęt jest taki że nic się nie ukryje po za tym nie róbcie z policji idiotów którzy nie wiedzą jak sprawdzić i o co biega w skuterach

#105174 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Myślisz, że będą brać skuter do laboratorium, bo chwili zderzenia jechał 55km/h, a nie 45km/h?

#105175 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

To, że możliwości są to wiadomo, Policja w naszym pięknym kraju ma coraz leoszy sprzęt i dobrze, tylko czy takie prześwietlenie jest rutynowe? Nie wydaje mi się, Izdebskiego maszynki nikt po wypadku tak nie prześwietlał.

#105176 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Dokładnie, a w chwili zderzenia przycisk od blokady prędkości się wyłączył, więc jak by sprawdzili to by wyszło, że jedzie więcej niż 45km/h, ale nikt tego nie robił. Podejrzewam też, że nikt tam nie wiedział nawet jak to cudo się odpala.

//1000 post 😀

#105177 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

Nie jest to standart przy kolizjach przy wypadkach w zależności z jakie były skutki.

#105178 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Pewnie przy ciężkich uszkodzeniach lub śmierci uczestnika wypadku, trzeba pamiętać, że takie badania kosztują.

#105180 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

W moim przypadku uszkodzenia ciała miałem na powyżej 7 dni, a skuter był bardzo mocno uszkodzony, ma nawet zgiętą ramę do tej chwili

#105184 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

NO ale To był twój skuter i Ty byłeś poszkodowanym jak już sprawdza się pojazd sprawcy

#105187 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Akurat to On był sprawcą z tego co pamiętam.

#105189 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Ja byłem sprawcą, ale to wyszło potem w dochodzeniu policyjnym, które umorzono. Auto poszkodowanego miało zbitą tylną szybę, przednią, oraz tylny zderzak.

#105191 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

To znowu dochodzi do tego, że jeżeli są obrażenia ciała to jest dochodzenie przez prokuratura, a takich rzeczy nie załatwia się od razu.
    A chyba przez ten okres od wyniku dochodzenia sam, czy ktoś z twojej rodziny może włączyć blokadę. Rzeczoznawca Liberty Direct również nie sprawdzał czy pojazd był odblokowany, czy też nie. Jedynie zdjęcia porobił wszystkiego – również zgięcia ramy.

#105192 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

Czyli najechanie? i kierowcy auta nic się nie stało a sam sobie krzywdę zrobiłeś więc poco jeszcze kłopoty sobie robić

#105193 Reply
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

rzeczoznawca ubezpieczyciela robi oględziny pojazdu sprawcy i poszkodowanego a by porównać je (czy pasują do siebie )

#105194 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Izdebski jesteś dyslektykiem czy nieukiem? Walisz takie ortografy, że ręce opadają. Blokady blokadami, ale cylindra już Ci nie wymienią… Moim zdaniem przekładanie silników i wymienianie cylindrów na większe to niepotrzebne ryzyko.

#105197 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Ostatnio zmieniłem przeglądarkę z Firefoxa na Opere, która mi nie pokazuje błędów ortograficznych, które się każdemu zdarzają.

#105203 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Nie moja sprawa, więc się dłużej nie czepiam, ale jak się wypowiadasz publicznie to zadbaj o ortografie w równym stopniu co o merytoryke.

#105207 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Dzięki, za upomnienie, właśnie udało mi się włączyć funkcje wykrywania błędów.
    Ja bardzo szybko piszę, i czasem nie zastanawiam się jak napisać dane słowo.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Blokada skutera / różni użytkownicy
Twoje informacje:

Back to top button