Blokada skutera = disc lock

Witam rozpoczął się rok szkolny i wiem, że przez jakiś czas będę dojeżdżał do liceum skuterem. Nie chcę, żeby podczas lekcji ktoś go rąbnął ze szkolnego parkingu, więc myślę nad disc lockiem. Mam kilka pytań dot. takiego zabezpieczenia.
1. Czy tego disclock'a montuje się na tarczy w otworach wentylacyjnych? (tj. tych dziurkach)
2. Czy jeśli mam w tarczy otwory 7mm i zastosuje disc lock o rozmiarze bolca np. 5 lub 5.5mm to coś się stanie? W sensie podczas próby kradzieży nie rozwali się tarcza czy układ hamujący?
3. I ostatnie moje pytanko, czym (oprócz ceny) różnią się zwykłe disc locki bez alarmu??

1. Tak.
2. Nic się nie stanie. Bolec disc-loca powinien być o mniejszej średnicy aby bezproblemu dało się go przełożyć przed otwór w tarczy.
3. Jakością materiału z którego są wykonane.

Warto oprócz disc-locka kupić porządny gruby łańcuch i go gdzieś przypiąć.

dobrej klasy łańcuch + stały element krajobrazu
jak będą chcieli podpierdzielić to i tak to zrobią

ok, dzięki za odpowiedzi, kupie disc locka i łańcuch jak radzicie

w byłej szkole rometa kolegi wniesiono do szatni i wstawiono do boksu z butami(szatnia jest w podziemiach więc zniesiono go po schodach chociaż miał blokadę kierownicy ). Koledzy raczej Ci nie ukradną jak już to zrobią jakiś żart. Mój skuter wylądował kilka metrów dalej , ale wiesz zawsze pełna kultura na nóżce tak żeby nie spadł. Tyle że za budynkiem żebym sobie poszukał. Tak już jest ;)