Bije tylna opona

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #50768 Reply
    klekocix
    Użytkownik
    • 54

Po wymianie na nową bije u mnie tylna opona. Bije góra – dół, co przekłada się na podskakiwanie podczas jazdy i niestety nie czyni jazdy bezpieczną.

Czy opona po zamontowaniu ma się jakiś czas układać? Czy powinna od początku działać prawidłowo?

Zakładali mi to w serwisie skuterów, więc teoretycznie powinno wszystko być w porządku, a nie jest.

Zdziwiło mnie też to, że mechanik napompował mi tylne koło do 2.0 bara, natomiast w instrukcji jest napisane, że powinno być 2.8 (i tak też dopompowałem na stacji).

Czy ja coś zepsułem, czy mechanik, czy opona jest wadliwa?

#50769 Reply
    kustosz
    Użytkownik
    • 16

Ten mechanik zrobił to celowo aby opona się ułożyła. Miałem tak samo że opona biła, ale zacząłem jeździć w dwie osoby i szybko sie ułożyła.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#50770 Reply
    klekocix
    Użytkownik
    • 54

kustosz napisał:

Ten mechanik zrobił to celowo aby opona się ułożyła. Miałem tak samo że opona biła, ale zacząłem jeździć w dwie osoby i szybko sie ułożyła.

Czyli mam spuścić powietrze do tego 2.0 tak jak to zrobił mechanik? Raczej nie mam z kim jeździć we 2 na skuterze w chwili obecnej… Czy i bez tego się ułoży? Ważę sporo, może to w tym przypadku będzie mój „atut”?

#50773 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

A gdzie dokładnie zmieniałeś oponę (adres) i ile dałeś? Wyważyli koło?

#50779 Reply
    klekocix
    Użytkownik
    • 54

HugoBoss napisał:

A gdzie dokładnie zmieniałeś oponę (adres) i ile dałeś? Wyważyli koło?

Robiłem to w „SebBike” na ul. Modlińskiej.

#50975 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

klekocix opony skuterów nie muszą być „ważone”. a to prawda z tym ulozeniem. ewentualnie mogłeś przepompować koło i poszły sploty.Przeczytaj jakie ciśnienie jest „zatwierdzone” i zniż ciut poniżej a potem jak się ułoży zacznij pompować do max. ja np w instrukcji mam napisane ciśnienie na tył 2,2 bar a na oponie po wymianie mam 2,5

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Bije tylna opona
Twoje informacje:

Back to top button