Bierze olej

Moja inca Sprint Bierze olej jakieś 100 ml na 300 km. czy da radę go uszczelnić olejem mineralnym, i czy to może być powodem że również ciężko odpala zimny ?

pierścień olejowy zdechł pewnie.

albo tłok do dupy.

no ale myślicie że mineralny pomoże ? mojemu bratu samochód brał trochę olej i zalał go minertalnym i już nie bierze, bo wiadomo że półsyntetyk wypłukuje...

Jeżeli pierścień poszedł to mógł przytrzeć cylinder czy jeste możliwość że tego nie zrobił ?

killerjestje... napisał:

no ale myślicie że mineralny pomoże ? mojemu bratu samochód brał trochę olej i zalał go minertalnym i już nie bierze, bo wiadomo że półsyntetyk wypłukuje...
Jeżeli pierścień poszedł to mógł przytrzeć cylinder czy jeste możliwość że tego nie zrobił ?

Podaj przebieg tego skutera i dokładnie na jakim oleju jeździsz?

idz do jakiegoś dobrego mechanika i niech ci sprawdz cylider tłok itp :D

Ciekawe czy ceramizer by coś pomógł w takim 50 ccm :roll:

Olej pół syntetyczny jakis termal control (nie pamiętam jakiej firmy) skuter ma przejechane 5500km a olej bierze praktycznie gdy miał przejechane jakieś 1000 km?

Olej pół syntetyczny jakis termal control (nie pamiętam jakiej firmy) skuter ma przejechane 5500km a olej bierze praktycznie gdy miał przejechane jakieś 1000 km?

killerjestje... napisał:

Olej pół syntetyczny jakis termal control (nie pamiętam jakiej firmy) skuter ma przejechane 5500km a olej bierze praktycznie gdy miał przejechane jakieś 1000 km?

Wlałeś do silnika samochodowy semisyntetic Lotos 10W40 Thermal Control, a ten olej nie nadaje się do skutera, jest rzadki jak woda.. W wężyku odmy pewnie ciągle zbiera się olej z benzynką. Jedyna rada, przejdź na mineralny 15W40 Castrola, lub motocyklowy 20W40.

ja od zawsze leje oleje samochodowe różnych firm, mój brat też leje mineralny samohcodowy i mu nie bierze...

Fakt Faktem jest żę ten olej akurat jesz rzadki, ale ale w wężyku mimo wszystko nie zbiera się olej.

i mój skut bierze olej niezależnie od tego jakiej jest firmy. .

Myślisz że jak wleję mineralny to będzie dobrze i się uszczelni, czy już mógł się przytrzeć i lipa ?

killerjestje... napisał:

ja od zawsze leje oleje samochodowe różnych firm, mój brat też leje mineralny samohcodowy i mu nie bierze...
Fakt Faktem jest żę ten olej akurat jesz rzadki, ale ale w wężyku mimo wszystko nie zbiera się olej.
i mój skut bierze olej niezależnie od tego jakiej jest firmy. .
Myślisz że jak wleję mineralny to będzie dobrze i się uszczelni, czy już mógł się przytrzeć i lipa ?

Zalej mineralnym 15W40 SG