Biegówka czy skuter?

Witam!
Założyłem temat, aby spytać czy wybrać biegówkę czy skuter. Rok temu zdałem na kartę motorowerową, nie wiem czy pamiętam jak się jeździ :)))). Chcę w końcu kupić własną maszynę, lecz nie wiem co. Większość doradza mi biegówkę, niestety ja NIGDY nie jeździłem na takim czymś. Czy łatwo się tego nauczyć? Od razu mówię, że ciężko mi takie rzeczy przychodzą :)
A więc proszę o Waszą opinie co do zadanego pytania, uzasadnienie odpowiedzi i podanie przykładu (przykładów) , nad którymi warto się zastanowić.
Pozdrawiam

Ps. Moje fundusze nie powinny przekroczyć 3,5 tys zł.

Jeżeli sam stwierdzasz, że ciężko przychodzą Ci takie umiejętności to powinieneś wybrać skuter. Za 3.5 tyś kupisz naprawdę niezłą maszynkę.

To że ciężko mu przychodzi to tylko jego obawy.. To jest dziecinnie proste, ba nawet przyjemne! I to jak :)

Nie bój się biegów no i nie kupuj skutera jak masz taki budżet:P

Jeżeli nie chcesz aby po 10 dniach chodzić znudzonym jazdą na kiblu to weź biegówkę naprawdę podczas jazdy coś się dzieje bo na skuterze to można zasnąć...

Bardzo szanuję sobie Wasze wypowiedzi. Może spróbuję :).

Mam trzech znajomych co mają Yamahy DT. Bardzo mi się ona podoba. Jak widzę co potrafi to nabiera mnie chęć na taką :) :). Czy to jest dobry wybór?
Co jeszcze polecacie z takich biegówek?. Jakieś Derbi Senda? XPS?

Np.

http://allegro.pl/yamaha-dt-50-rieju-senda-gpr-derbi-xps-2006-gilera-i2686880492.html

http://tablica.pl/oferta/peugeot-xps-50-2006r-CID5-ID1DZfr.html#df951b03;r:;s:

Wszystkie co mają AM6. Taki motorek jest super, polecam kolega ma.. zazdroszczę:) No ale jak swój na wiosnę sprzedam to coś się pomyśli..

Co do znudzenia jazdy na kiblu to występuje ona tylko i wyłacznie wtedy jak Twój skuter to 4T i nie potrafi przyśpieszyć w czasie jazdy, żeby dynamicznie wyprzedzić^^

A w jakich modelach enduro występuje ten silniczek?

Wiem że Dt, XPS, Senda co jeszcze? :)

bierz biegówke. Wiem po sobie. Mam skuter i zasypiam. Co do trudności to dziecinada. Pierwszy raz wsiadłem na suzuki RMX 50 kolegi to od razu jechalem jak stary :D

bierz biegówke. Wiem po sobie. Mam skuter i zasypiam. Co do trudności to dziecinada. Pierwszy raz wsiadłem na suzuki RMX 50 kolegi to od razu jechalem jak stary :D

są też tego plusy :D bo nie skupiając się na motorze bardziej skupisz się na prowadzeniu.

Piszcie normalnie, proszę :( Biegówki to są [u]NARTY[/u]! Może być skuter lub motorower, albo manualna czy automat, ale nie biegówka. To tak jak by powiedzieć miesiączka na bilet miesięczny...

A teraz na temat. Jeśli wybierzesz motorower zamiast skutera, to warto wiedzieć jakie są wady takiego rozwiązania. Największą jest konieczność regularnego smarowania i czyszczenia łańcucha oraz kontrolowanie jego naciągu. Wytwory chińskiej techniki znane są z tego, że łańcuchy wyciągają (rozciągają) się w nich bardzo szybko, a to znaczy, że szybko trzeba będzie go wymienić. Paski w skuterach są praktycznie bezobsługowe - interesujesz się nim, dopiero jak trzeba wymienić.

Wybierając maszynę musisz też wziąć pod uwagę to, jak i gdzie będziesz pojazd użytkował. Jazda po mieście czy leśne ścieżki, ochrona przed wiatrem czy jej brak (będziesz jeździć jak już zrobi się zimno jak teraz lub zimniej?), gładki asfalt czy wertepy (małe, duże koła), kask zostawiam w pojeździe (skuter) czy zabieram ze sobą bo mam gdzie schować(motorower), jazda dla przyjemności czy np. do szkoły i tak dalej. Wypisz na kartce swoje potrzeby, oceń je i sam się zorientujesz co dla Ciebie najlepsze.

Przede wszystkim musisz sobie określić do czego będziesz używał pojazdu. Skuter do jazdy po mieście jest moim zdaniem dużo bardziej praktyczny - nie machasz nogą co chwilę (gaz i jedziesz), jest bardziej pojemny i praktyczny (chociażby ze względu na płaską podłogę). Biegówka ma lepiej 'ułożony' środek ciężkości co zdecydowanie poprawia hamowanie (skuter zazwyczaj od razu się 'składa').
A zmiana biegów jest do opanowania i tego raczej nie powinieneś się bać :)

Skoro podoba ci się DT to czemu nie? :) Motorek naprawdę wdzięczny. Spora moc w terenie się przydaje. Jak dla mnie DT jest dobra na pierwszy motorower ze względu na pancerny silnik Minarelli AM6. Ważne byś lał mu olej do dozownika a będzie jeździł :P. 6 biegów jest do ogarnięcia a daje sporo frajdy.

rkos mam 2t więc proszę cię co to za różnica i tak się nudzi...

Up. 6biegów przy pojemności50ccm może naprawdę dać w kość w korku ponieważ silnik 2t charakteryzuje się tym iż na wysokich obrotach ma tylko pełnie mocy jednak nadal zostaje przy tym że lepiej wybrać biegówkę :)

http://tablica.pl/oferta/yamaha-dt-50r-2006r-prawdziwa-okazja-CID5-ID1vMl1.html#208fc64a;r:;s:

O coś takiego mi chodzi. To jest dobre? :))

Ja mam TZR i jakoś na te 6 biegów nie narzekam :). Krótkie ale fajne. W korku jeżdżę nieczęsto bo mieszkam na wsi, ale czasem sie zdarzy ;). Jedyne na co narzekam to łańcuch który bardzo szybko się luzuje, ale na zimę wymianiam kompletnie napęd :).

Up - cena wydaje mi się dość atrakcyjna jak na te motorki. Jak masz blisko to sie przejedź i obaczaj co w trawie piszczy.