Bez prostownika nie odpala 4T

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #163265
  waszko72
  Użytkownik
  • Postów: 4

  Z pomocą prostownika spotrafi odpalić,ale bez niema szans.Co może być przyczyną

  #163267
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  To dziwne, bo prostownik nie służy do rozruchu – zbyt mała wydajność prądowa.
  Najprawdopodobniej masz uwalony akumulator. Moja rada – naładuj porządnie akumulator uprzednio odpinając go od instalacji. Następnie sprawdź po naładowaniu, czy trzyma napięcie. Potem przy wyłączonym zapłonie sprawdź, czy akumulator nie jest rozładowywany przez jakiś obwód – wepnij szeregowo amperomierz – bez zapłonu nie powinien wskazać żadnego obciążenia. Jeśli będzie inaczej, zlokalizuj obwód, który powoduje to obciążenie.
  Powodem może być np. przetarta wiązka przewodów, jakieś zwarcie w obwodach, na przełącznikach… Zacznij od naładowania akumulatora i jego sprawdzenia.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #163281
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Może nie tyle chodzi o sam prostownik, co o wartość naładowania akumulatora. U mnie silnik odpalał z CDI, jedynie tuż po odłączeniu od prostownika. Winowajcą okazał się rozrusznik. A dlaczego tak działał? Proste. Tuż po naładowaniu akumulatora, jego wartość wynosiła 13,2V. Było to napięcie odpowiednio mocne, do ruszenia rozrusznika. Jednakże, z biegiem czasu, wartość ta spadała do 12V, powodując, że rozrusznik nie miał sił pchnąć odpowiednio tłoka.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button