BETA EIKON Jaki ma silnik?

Beta Eikon to rzadki model na Polskich drogach.Skuterek jest mocny i zrywny.Jeździłem i byłem mile zaskoczony:) Wiem że silnik stosowano też w innych skuterach.Chciałem więc zapytać czy ktoś może wie w jakich innych skuterach stosowano tą sama jednostkę napędową co w wymienionym modelu? Kiedyś gdzieś widziałem tabelkę jakie silniki w jakich skuterach ale gdzieś mi "zaginęła" w czeluściach internetu...:)

marin09 napisał:

Beta Eikon to rzadki model na Polskich drogach.Skuterek jest mocny i zrywny.Jeździłem i byłem mile zaskoczony:) Wiem że silnik stosowano też w innych skuterach.Chciałem więc zapytać czy ktoś może wie w jakich innych skuterach stosowano tą sama jednostkę napędową co w wymienionym modelu? Kiedyś gdzieś widziałem tabelkę jakie silniki w jakich skuterach ale gdzieś mi "zaginęła" w czeluściach internetu...:)

Na pewno siedzi tam 125ccm (a przynajmniej przy 4 czy 5 takich skuterach które oglądałem na allegro - wszystkie miały tę pojemność).

Z tego co piszą na allegro również to te skutery chłodzone były cieczą.

Mój znajomy miał takie sprzęciwo 50ccm-obstawiam Morini lub Minarelli, ale tylko obstawiam :D

Siedzi tam silnik minarelli horizontal LC w piedziesiątkach, a w 125 jest jakiś 4t nie wiem jaki.

Mi właśnie chodzi o 50 cm lc.Ten silnik to nie jest identyczna jednostka jak w Areox?

Chyba tak, skuter bardzo dobry pod tuning:P Sam w sobie jest mocny nawet bez przeróbek.

Posiadam taką Bete do sprzedania i potwierdzam że bez tuningu bardzo ładnie "ciągnie" do przodu.Wynalazłem w sieci że ma "kultowy" silnik Minarelli horizontal LC który był stosowany w areox a także w wielu innych skuterach więc z częściami nie ma problemu w razie czego,mimo że model rzadki w Polsce...