BETA EIKON Jaki ma silnik?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery BETA EIKON Jaki ma silnik?

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marin09 marin09 7 lata temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Beta Eikon to rzadki model na Polskich drogach.Skuterek jest mocny i zrywny.Jeździłem i byłem mile zaskoczony:) Wiem że silnik stosowano też w innych skuterach.Chciałem więc zapytać czy ktoś może wie w jakich innych skuterach stosowano tą sama jednostkę napędową co w wymienionym modelu? Kiedyś gdzieś widziałem tabelkę jakie silniki w jakich skuterach ale gdzieś mi „zaginęła” w czeluściach internetu…:)

motórzysta
    Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

marin09 napisał:

Beta Eikon to rzadki model na Polskich drogach.Skuterek jest mocny i zrywny.Jeździłem i byłem mile zaskoczony:) Wiem że silnik stosowano też w innych skuterach.Chciałem więc zapytać czy ktoś może wie w jakich innych skuterach stosowano tą sama jednostkę napędową co w wymienionym modelu? Kiedyś gdzieś widziałem tabelkę jakie silniki w jakich skuterach ale gdzieś mi „zaginęła” w czeluściach internetu…:)

Na pewno siedzi tam 125ccm (a przynajmniej przy 4 czy 5 takich skuterach które oglądałem na allegro – wszystkie miały tę pojemność).

Z tego co piszą na allegro również to te skutery chłodzone były cieczą.

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Mój znajomy miał takie sprzęciwo 50ccm-obstawiam Morini lub Minarelli, ale tylko obstawiam 😀

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]

Czytaj
    REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.
    Zdjęcie profilowe elastyna
    elastyna
    Użytkownik

Siedzi tam silnik minarelli horizontal LC w piedziesiątkach, a w 125 jest jakiś 4t nie wiem jaki.

Cpi Oliver 2t 2005r
    marin09
    Użytkownik

Mi właśnie chodzi o 50 cm lc.Ten silnik to nie jest identyczna jednostka jak w Areox?

motórzysta
    Zdjęcie profilowe elastyna
    elastyna
    Użytkownik

Chyba tak, skuter bardzo dobry pod tuning:P Sam w sobie jest mocny nawet bez przeróbek.

Cpi Oliver 2t 2005r
    marin09
    Użytkownik

Posiadam taką Bete do sprzedania i potwierdzam że bez tuningu bardzo ładnie „ciągnie” do przodu.Wynalazłem w sieci że ma „kultowy” silnik Minarelli horizontal LC który był stosowany w areox a także w wielu innych skuterach więc z częściami nie ma problemu w razie czego,mimo że model rzadki w Polsce…

motórzysta
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie